Oto MILA Plus - nowa sportowa hybryda od Magna Steyr

Czwartek, 26 lutego 2015 (17:22)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Do 100 km/h rozpędza się w 4,9 s, a na samym prądzie przejedzie 70 km.

Zdjęcie

Magna Steyr MILA Plus /
Magna Steyr MILA Plus
/

Magna Steyr jest podwykonawcą największych koncernów motoryzacyjnych i ma na swoim koncie choćby między innymi BMW X3 (pierwszej generacji), Audi TT czy nawet Astona Martona Rapide. Od czasu do czasu projektuje jednak własne koncepty, które następnie prezentuje na salonach samochodowych. Firma właśnie ogłosiła, że jej ósmy model pojawi się w Genewie.

Zdjęcie

Magna Steyr MILA Plus /
Magna Steyr MILA Plus
/

MILA Plus, bo tak nazywa się ten samochód, jest sportowym coupe zbudowane na aluminiowej ramie i wykorzystujące napęd hybrydowy. Nie znamy niestety szczegółów na jego temat, wiemy tylko, że wykorzystuje on 3-cylindrowy silnik benzynowy (najpewniej z turbodoładowaniem) oraz dwa motory elektryczne, napędzające przednią i tylną oś. Producent nie podał również mocy układu, ale musi być ona znaczna, ponieważ auto ma rozpędzać się do 100 km/h w zaledwie 4,9 s.

Reklama

Zdjęcie

Magna Steyr MILA Plus /
Magna Steyr MILA Plus
/

Magna Steyr MILA Plus jest hybrydą typu plug-in i przy w pełni załadowanych bateriach ma przejechać do 70 km. Nie wiemy w jakich granicach będzie oscylowało średnie spalanie, ale producent obiecuje emisję CO2 na poziomie 32 g/km.

Artykuł pochodzi z kategorii: RSS Magazynauto

magazynauto.pl
Więcej na temat:Magna Steyr | Genewa 2015

Zobacz również