Quantino - wizja samochodu przyszłości, która niebawem się spełni?

Poniedziałek, 23 lutego 2015 (17:10)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Niezwykły koncept z rewolucyjnym napędem i zasięgiem 1000 km, wkrótce wejdzie w produkcji?

Zdjęcie

Quantino /
Quantino
/
Quant F – koncept, który zrewolucjonizuje motoryzację?

Elektryczne auto o mocy 1090 KM i zasięgu 800 km! czytaj więcej

Jakiś czas temu pisaliśmy o Quant F - koncepcie, który wykorzystuje niezwykły sposób magazynowania energii do swoich silników elektrycznych. Ma on dwa zbiorniki, każdy o pojemności 250 litrów, jeden wypełniony płynem naładowanym dodatnio, a drugi ujemnie. Okazuje się, że nie będzie to jedyna nowość na stoisku firmy NanoFlowCell, ponieważ przygotował on również małe (długość 3910 mm) autko, będące połączeniem hatchbacka i coupe.

Quantino, bo tak się ów koncept nazywa, wykorzystuje tę samą technologię, co Quant F, tylko oczywiście w nieco mniejszych rozmiarach. Zbiorniki na płyn mają po 175 litrów każdy, a cztery silniki łączną moc 136 KM (większy model ma aż 1090 KM). W zupełności wystarcza to do niedużego samochodu, zwłaszcza, że może osiągnąć on prędkość 200 km/h i, co najważniejsze, ma bardzo duży zasięg. Producent mówi tu o 1000 km na jednym tankowaniu, co jest wynikiem godnym dobrego diesla.

Reklama

Zdjęcie

Quantino /
Quantino
/

Najbardziej niezwykłe jednak jest chyba to, że Quantino to nie tylko koncept - projektanci zakładają, że będzie on mógł wejść do sprzedaży już za rok!

Artykuł pochodzi z kategorii: RSS Magazynauto

magazynauto.pl
Więcej na temat:Quantino | nanoFlowcell

Zobacz również