Elektroniczna opłata za autostrady

Wtorek, 1 stycznia 2013 (12:30)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Wspominaliście o możliwości płacenia za przejazd autostradą samochodem osobowym przy użyciu viaAUTO. Jak to wygląda w praktyce?

Zdjęcie

Urządzenie viaAuto przyklejone w górnej części przedniej szyby. /Motor
Urządzenie viaAuto przyklejone w górnej części przedniej szyby.
/Motor

Samochód należy wyposażyć w urządzenie viaAUTO, przyklejane w górnej części przedniej szyby. Korzysta ono z baterii i nie wymaga podłączenia do gniazdka elektrycznego w pojeździe. Dzięki viaAUTO możliwe jest naliczanie opłat drogowych za przejazd automatycznie, w sposób elektroniczny, bez potrzeby zatrzymywania się przy punktach poboru opłat. Urządzenia są dostępne m.in. w Miejscach Obsługi Klienta (MOK) systemu viaTOLL (lista na stronie www.viatoll.pl w zakładce: samochody osobowe - viaTOLL - obsługa klienta) w cenie 135 zł. Najprostszym rozwiązaniem jest dokonanie przedpłaty (minimum to 50 zł) w MOK lub za pośrednictwem strony internetowej po wcześniejszej rejestracji się. Z kwoty tej pobierane będą opłaty wg stawek obowiązujących na danym odcinku autostrady. Uwaga! Korzystanie z viaAUTO możliwe jest tylko na A4 z Wrocławia do Gliwic i na A2 ze Strykowa do Konina.

Reklama

Tego nie rób na autostradzie - RUCH DROGOWY

Artykuł pochodzi z kategorii: Ruch drogowy

Więcej na temat:autostrada | ruch drogowy | viaAuto

Zobacz również

  • Zniknięcie samochodu z miejsca parkingowego. Co robić?

    Pierwsza myśl, która przychodzi kierowcy do głowy tuż po zorientowaniu się, że zaparkowany pojazd zniknął, to że został skradziony. Na szczęście kradzieży aut jest coraz mniej, więc auto mogło... więcej