Elektroniczne opłaty za autostrady najwcześniejsze za 4 lata?

Piątek, 19 grudnia 2014 (10:30)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Powszechne elektroniczne opłaty za przejazd autostradą w Polsce zaczną obowiązywać najwcześniej za cztery lata - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Była wicepremier i minister infrastruktury Elżbieta Bieńkowska odchodząc do pracy w Komisji Europejskiej rekomendowała następcom wdrożenie obligatoryjnego e-myta, który na trasach Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad miało wystartować w 2016 r.

Autostradą bez problemów

Jak najszybciej dojechać z jednego miasta do drugiego? Odpowiedź jest prosta: autostradą. Ale czy szybciej oznacza także bezpieczniej? Jazda po autostradzie rządzi się swoimi prawami, które warto znać, aby podróż przebiegła sprawnie i bez niemiłych niespodzianek. czytaj więcej

Teraz wiele wskazuje na to, że obowiązkowe e-myto obejmie wszystkie zbudowane przez GDDKiA autostrady najwcześniej na przełomie 2018 i 2019 r. Dyrekcja nie zamierza rezygnować z postawionych bramek na A2 Konin-Stryków i A4 Wrocław - Gliwice. Dla pierwszego z odcinków właśnie rozpisała przetarg na utrzymanie manualnego poboru opłat aż do listopada 2018 r.

Reklama

Opóźnienie we wprowadzeniu e-myta ma też dobre strony. Oddane już użytku odcinki autostrad, które obecnie są bezpłatne, pozostaną bezpłatne aż do wdrożenia e-myta, bowiem nie przewiduje się stawiania nowych bramek. To oznacza, że za darmo można będzie jeździć np. autostradą A4 z Krakowa do Rzeszowa.

Artykuł pochodzi z kategorii: Drogi i prawo

Więcej na temat:drogi i autostrady

Zobacz również

  • BMW M5 Competition - rekordowo szybkie

    Bawarczycy niedawno zaprezentowali kolejną odsłonę M5, a już teraz pokazali jej bardziej ekstremalną odmianę - Competition. więcej