Ustalono stawki opłat za niemieckie autostrady. Taniej niż w Polsce

Czwartek, 18 grudnia 2014 (13:00)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

​Rząd Niemiec przyjął projekt ustawy wprowadzającej opłaty za korzystanie z autostrad. Przepisy mają wejść w życie w 2016 roku.

10 dni jazdy po niemieckich autostradach ma kosztować 10 euro, a opłata dwumiesięczna wyniesie 22 euro. Roczna uzależniona będzie od pojemności silnika, ale nie przekroczy 130 euro.

Vademecum autostradowe

W końcu doczekaliśmy się autostrad, warto więc wyrobić sobie nawyki właściwego zachowania się na takich drogach i poznać najważniejsze zasady dotyczące poruszania się nimi. Tego typu typu wiedzy nie zdobywa się bowiem w trakcie kursu na prawo jazdy. czytaj więcej

Niemiecki minister transportu Alexander Dobrindt ocenił, że ceny nie wygórowane. Jak powiedział, jeśli porówna się bardzo dużą sieć autostradową w Niemczech z siecią w innych krajach, to ceny te są nawet korzystniejsze, niż w większości państw sąsiednich.

Reklama

Opłaty za autostrady w praktyce dotkną tylko obcokrajowców. Niemieccy kierowcy nie odczują zmian, bo choć też będą musieli płacić, to zostanie im odpowiednio zmniejszony podatek drogowy. Rozwiązanie to budzi jednak wątpliwości Komisji Europejskiej, która ostrzega przed dyskryminowaniem kierowców z zagranicy.

Artykuł pochodzi z kategorii: Drogi i prawo

magazynauto.pl
Więcej na temat:drogi i autostrady

Zobacz również

  • BMW M5 Competition - rekordowo szybkie

    Bawarczycy niedawno zaprezentowali kolejną odsłonę M5, a już teraz pokazali jej bardziej ekstremalną odmianę - Competition. więcej