Nowe Audi A8 na rynku już za dwa lata

Środa, 11 marca 2015 (12:34)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Audi ujawniło pierwsze informacje na temat kolejnej generacji swojej topowej limuzyny.

Zdjęcie

Audi Prologue Avant /Audi
Audi Prologue Avant
/Audi

Podczas konferencji Audi, dyrektor do spraw rozwoju, Urlich Hackenberg, zdradził pierwsze informacje na temat nowej generacji A8. Stylistycznie auto ma nawiązywać do konceptów Prologue Coupe oraz Prologue Avant, które dają przedsmak tego, jak będą wyglądały nowe modele marki.

Zdjęcie

Audi Prologue Avant /Audi
Audi Prologue Avant
/Audi

Jeśli chodzi o technikę, to możemy spodziewać się jeszcze większej ilości asystentów wyręczających kierowcę. Wśród nich ma znaleźć się układ pozwalający na autonomiczną jazdę w korku z prędkościami do 60 km/h, a także system automatycznego parkowania. Ten drugi zakłada, że kierowca po dojechaniu, na przykład do centrum handlowego, wysiada z auta, które samodzielnie szuka miejsca parkingowego. Kiedy będziemy chcieli pojechać dalej, wystarczy wezwać samochód przy pomocy aplikacji w telefonie.

Reklama

Zdjęcie

Audi Prologue Coupe /Audi
Audi Prologue Coupe
/Audi

Prototypy wyposażone w te funkcje poruszają się już po drogach, a ich działanie możecie zobaczyć na poniższych wideo. Nowe A8 korzystać będzie w dużej mierze z techniki zastosowanej w ostatnim z autonomicznych konceptów - RS7 Piloted Driving Concept, którego samodzielną jazdę po torze, również znajdziecie poniżej.

Asystent jazdy w korku Audi /Audi

Automatyczne parkowanie Audi /Audi

Autonomiczne Audi RS7 /Audi

Artykuł pochodzi z kategorii: Audi

magazynauto.pl
Więcej na temat:Audi | autonomiczny samochód | Audi A8

Zobacz również

  • Powstaje Ford Bronco Raptor

    ​Ford opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie zakamuflowanego samochodu terenowego, wykonującego skok w powietrzu. Krótki dopisek nie pozostawia wątpliwości - jest to zapowiedź ekstremalnej... więcej