Poradnik Kupującego Używane „Motoru” 1/2018

Piątek, 30 marca 2018 (23:53)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

To największy Poradnik Kupującego Używane, jaki wydaliśmy do tej pory. Ponad 240 opisanych modeli to praktycznie cały polski rynek wtórny w pigułce.

Zdjęcie

Katalog Używane 1/2018 /Motor

Rok temu zwiększyliśmy liczbę samochodów opisywanych w katalogu ze 150 do 200. W tym roku - z 200 do 240.

Producenci nie znają litości i zasypują wręcz rynek kolejnymi nowościami: prawdziwa ofensywa nowych modeli, która nastąpiła w okolicach roku 2012 wraz z napędzaniem się mody na SUV-y i crossovery, obecnie znajduje już swoje odzwierciedlenie na rynku wtórnym.

Reklama

Stąd w aktualnym wydaniu Poradnika Kupującego Samochody Używane znalazło się wiele nowych propozycji z drugiej ręki należących właśnie do tego segmentu: od tych tanich, jak Peugeot 2008 czy Renault Captur aż po droższe i mniej popularne: Range Rover Evoque czy Audi Q3.

Nie zapomnieliśmy oczywiście o zmieniających się preferencjach polskich nabywców.

Coraz częściej zamiast Audi marką pierwszego wyboru na rynku wtórnym staje się BMW, poszerzyliśmy więc dział poświęcony tej marce, zwiększając zarazem liczbę opisanych modeli z 11 do 13.

Widać także spadek podaży samochodów z silnikami Diesla. Od lat na bieżąco monitorujemy trendy na rynku samochodów używanych i uwzględniamy je w każdej kolejnej edycji Poradnika Kupującego - a bieżące wydanie ma aż 228 stron.

Motor

Zobacz również

  • Używane Renault Modus (2004-2012) - opinie użytkowników

    Mało popularny mikrovan w dwóch wersjach długości nadwozia i z prostymi silnikami benzynowymi. Sprawdzi się jako pierwsze rodzinne auto. więcej