Poznaj hybrydy i wygraj Toyotę Auris Hybrid

Piątek, 12 kwietnia 2013 (16:45)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Przygotowaliśmy poradnik, który pozwala zapoznać się jazdą samochodem hybrydowym i pomoże wygrać konkurs, w którym nagrodą jest nowy Auris Hybrid.

Zdjęcie

Porad udziela Jerzy Szymłowski, Dyrektor Akademii Jazdy Toyota (po lewej). /Motor
Porad udziela Jerzy Szymłowski, Dyrektor Akademii Jazdy Toyota (po lewej).
/Motor

Samochody hybrydowe, które z początku były uważane za ekscentryczny wymysł inżynierów Toyoty, zyskały wielką popularność. Są nie tylko niebywale oszczędne, ale też powszechnie chwalone za wzorowy poziom niezawodności. Toyota Prius - najbardziej znany samochód hybrydowy na świecie (i najpopularniejszy) - stale zdobywa miejsca "medalowe" w rankingu bezawaryjności TÜV. Przy okazji rośnie też świadomość społeczna w kwestii samochodów hybrydowych. Coraz więcej osób docenia ich zalety i zauważa, że w porównaniu do skomplikowanych nowoczesnych aut, hybrydy okazują się stosunkowo... proste. Nie mają rozrusznika, alternatora, paska klinowego, a za sprawą hamowania regeneracyjnego klocki i tarcze hamulcowe zużywają się w nich niezwykle powoli.

Świadomość kierowców trzeba jednak kształtować stale i stąd kolejna edycja konkursu Poznaj Hybrydy, która zbiega się w czasie z prezentacją drugiej generacji Toyoty Auris Hybrid. Właśnie takie auto jest główną nagrodą w tym konkursie. Według pomiarów producenta nowy Auris Hybrid zużywa 3,7-3,9 l/100 km w ruchu miejskim, a jego emisja dwutlenku węgla wynosi 87-91 g/km.

Reklama

Na łamach tygodnika "Motor" i serwisu magazynauto.pl zamieszczamy instrukcje i porady zwiększające szanse na wygraną. Dzięki nim każdy kierowca, nawet ten, który nigdy nie siedział w samochodzie hybrydowym, nie będzie czuł się w nim zagubiony. A stosując się do prostych i logicznych zasad ekonomicznej jazdy, bez problemu uzyska rewelacyjnie niskie zużycia paliwa. Niżej znajdziecie odnośnik do kolejnych części poradnika.

Zasady konkursu

  • Główną nagrodą w konkursie jest Toyota Auris Hybrid. Jego uczestnicy muszą się wykazać umiejętnościami, które pozwolą im uzyskać jak najniższe spalanie podczas jazdy testowej nowym modelem.
  • Konkurs jest podzielony na dwa etapy: lokalny i centralny. Etap lokalny trwa od 13 kwietnia do 15 czerwca w całej Polsce. Żeby wziąć udział w konkursie, należy odwiedzić stronę poznajhybrydy.pl, zgłosić się do jednego z dealerów i umówić się na jazdę próbną Aurisem Hybrid. Wyniki uczestników etapu lokalnego oraz rankingi uczestników u poszczególnych dealerów będą prezentowane na stronie poznajhybrydy.pl.
  • W trakcie trwania etapu lokalnego, na koniec każdego miesiąca (kwiecień, maj i połowa czerwca) każdy dealer wręcza nagrodę najlepszemu uczestnikowi z danego miesiąca. Finalna klasyfikacja u każdego z dealerów obejmuje zestawienie wyników z całości etapu lokalnego.
  • Centralny finał będzie przeprowadzony 29 czerwca w Sochaczewie w ośrodku Akademii Jazdy Toyoty. 


Praktyczny przewodnik po wnętrzu nowego Aurisa Hybrid

Poradnik: jak zużyć najmniej paliwa, jadąc hybrydą?

Motor

Zobacz również

  • Ford Mustang Mach-E na europejskich drogach

    Ford pełną parą szykuje się do europejskiej premiery pierwszego w dziejach amerykańskiej marki w pełni elektrycznego suva - Mustanga Mach-E. By dostroić samochód do oczekiwań nabywców, zespoły... więcej