Nowe Audi TT ocenione przez Euro NCAP

Czwartek, 26 lutego 2015 (16:04)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Crash test coupe Audi zaowocował zastanawiającym wynikiem.

Zdjęcie

Crash test Audi TT /Euro NCAP
Crash test Audi TT
/Euro NCAP

Niedawno organizacja Euro NCAP oceniła poziom bezpieczeństwa nowego Audi TT. Auto otrzymało dość niską ocenę, jedynie 4 gwiazdek na 5 możliwych. Ponieważ od lat producenci za punkt honoru stawiają sobie uzyskanie maksymalnej noty, jest to dość zaskakujące.

Rzecz jednak w tym, że sama ochrona podróżujących została oceniona bardzo wysoko (81 %). Niestety pojawiły się problemy z zamontowaniem na tylnej kanapie fotelików dla dzieci. Nie jest to nic dziwnego w samochodzie mającym układ siedzeń 2+2, ale wystarczyło to do obniżenia oceny. Kolejną wadą okazał się brak systemu automatycznego hamowania w mieście (do 30 km/h) oraz takiego działającego przy większych prędkościach.

Reklama

Euro NCAP od lat, oprócz oceniania faktycznej ochrony zapewnianej pasażerom, bierze również pod uwagę elementy odpowiedzialne za bezpieczeństwo czynne. Pojawia się jednak pytanie czy jest to właściwe działanie. Bez względu bowiem na zmiany polityki i założeń tej ogranizacji, każdy widząc ostateczny wynik wyrażony w gwiazdkach, rozumie go jako ocenę ochrony w razie wypadku. Nikt raczej nie zaczyna się zastanawiać jaki wpływ na nią mogli mieć elektroniczni asystenci.

Audi TT crash test /Euro NCAP

Artykuł pochodzi z kategorii: RSS Magazynauto

magazynauto.pl
Więcej na temat:Audi | Audi TT | crash test | Euro NCAP

Zobacz również