Qoros 3 City SUV czyli Chińczycy w natarciu

Poniedziałek, 23 lutego 2015 (17:42)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Chiński producent zaprezentuje swój najnowszy model na salonie w Genewie.

Zdjęcie

Qoros 3 City SUV /Qoros
Qoros 3 City SUV
/Qoros

Samochody chińskie nie mają w Europie dobrej opinii, na co sobie w pełni zasłużyły. Nieudolne kopie modeli zachodnich producentów, niemające nic wspólnego z nowoczesną motoryzacją, nikogo nie zainteresowały, pomimo swojej niskiej ceny. Teraz jednak firma Qoros pragnie zmienić naszą opinię o chińskich samochodach.

Qoros 3 City SUV

liczba zdjęć: 22

Zaprezentowali oni już model 3 (swoją drogą ciekawe co na taką nomenklaturę powie Mazda) w wersjach sedan i hatchback, a teraz przyszedł czas na crossovera. A właściwie "City SUVa". Przyznać trzeba, że auto prezentuje się całkiem nieźle i nie wygląda na bezpośrednią "inspirację" samochodu jednej z europejskich marek. Model wszedł do sprzedaży w Chinach w grudniu zeszłego roku i wygląda na to, że pojawi się również na naszym rynku. Auto dostępne jest tylko z jednym silnikiem - turbodoładowanym 1.6 l o mocy 156 KM, współpracującym z przekładnią manualną lub dwusprzęgłowym automatem, oba o sześciu przełożeniach.

Reklama

Zdjęcie

Qoros 3 City SUV /Qoros
Qoros 3 City SUV
/Qoros

Mierzącego 4452 mm Qorosa 3 City SUVa wyceniono na około 84 tys. zł, co niestety wydaje się być zbyt wysoką ceną jak za chińskie auto. Nawet jeśli będzie łamać wszystkie stereotypy związane z tamtejszymi samochodami.

Zdjęcie

Qoros 3 City SUV /Qoros
Qoros 3 City SUV
/Qoros

Artykuł pochodzi z kategorii: RSS Magazynauto

magazynauto.pl
Więcej na temat:Qoros | Qoros 3 | Qoros 3 City SUV

Zobacz również