Renault zapowiada wprowadzenie pięciu nowych modeli w 2015 roku

Czwartek, 12 lutego 2015 (10:54)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Szef Renault kreśli najbliższą przyszłość francuskiej marki.

Zdjęcie

Renault Kadjar /Renault
Renault Kadjar
/Renault
​Renault Kadjar. Szykuje się bestseller?

Francuzi zaprezentowali zupełnie nowego, stylowego crossovera. czytaj więcej

Niedawna premiera zupełnie nowego SUVa, Kadjara oraz piątej generacji modelu Espace to początek ofensywy rynkowej Renault - mówi szef koncernu Renault-Nissan Carlos Ghosn w wywiadzie dla brytyjskiego magazynu Autocar. Francuzi zamierzają jeszcze w tym roku zaprezentować jeszcze trzy nowości. Jedną z nich będzie następca Laguny, który ma spore szanse na zachowanie dotychczasowej nazwy. Wcześniej mówiło się o zmianie ze względu na złe skojarzenia z drugą generacją modelu, co miało być jednym z powodów słabej sprzedaży obecnej Laguny.

Ghosn powiedział również, że Renault planuje wprowadzenie nowego miejskiego samochodu, który, tak jak C4 Cactus w przypadku Citroena, ma nawiązywać do korzeni i tradycji marki. Tegoroczne plany zakładają również wprowadzenie na rynek pick-upa.

Reklama

Zapytany o dalsze losy projektu auta sportowego powstającego we współpracy z Alpine, Ghosn, odpowiedział, że nadal nad nim pracują, ale jednocześnie rozważają opłacalność wprowadzenia na rynek takiego modelu.

Artykuł pochodzi z kategorii: RSS Magazynauto

magazynauto.pl
Więcej na temat:Renault | rynek samochodowy

Zobacz również

  • Range Rover Velar w hybrydowej wersji

    Nie jest to face lifting, ale w gamie Velara pojawiło się kilka nowości, z których najważniejszą jest wprowadzenie napędu hybrydowego plug-in. Pojawił się też szereg nowości w wyposażeniu. więcej