Sprawdź, czy dziecko nie szaleje twoim samochodem

Poniedziałek, 20 października 2014 (09:30)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Ufać znaczy kontrolować. Większość rodziców – przynajmniej nieoficjalnie – podpisałoby się pod tym sformułowaniem obiema rękoma. Zwłaszcza, gdy sprawa dotyczy samochodu powierzanego dzieciom. Ale jak sprawować nad nimi pieczę, gdy siadają za kierownicę? Jest na to sposób.

Zdjęcie

Gdzie jest auto /lokalizacja.info
Gdzie jest auto
/lokalizacja.info

Według policyjnych statystyk to młodzi kierowcy, w wieku 18-24 lata, są najczęściej sprawcami wypadków. Zwykle przyczyną nieszczęśliwych zdarzeń jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, czego dowodzą m.in. nagłaśniane przez media tragiczne w skutkach wypadnięcia z drogi czy czołowe zderzenia. Nic więc dziwnego, że setki rodziców z drżeniem serca powierzają kluczyki samochodowe swoim dzieciom - szczególnie, gdy nie mają one dużego doświadczenia w prowadzeniu pojazdów.

Tym, którzy chcieliby mieć wpływ na styl jazdy pociech, a tym samym ich bezpieczeństwo na drodze, z pomocą przychodzą usługi monitoringu pojazdów, takie jak Gdzie Jest Auto. Za jej pośrednictwem, używając smartfona z systemem Android lub iOS oraz serwisu www, możliwy jest nie tylko całodobowy monitoring samochodu, ale także lokalizowanie auta na żądanie niezależnie od tego, gdzie się ono znajduje. Usługa pozwala również na wyznaczenie trasy do pojazdu z miejsca, w którym znajduje się użytkownik, a funkcja "strażnik" informuje o przemieszczeniu się samochodu, nawet gdy ma on wyłączony silnik.

Reklama

Aplikacja Ford mykey - bat na młodych kierowców

Ogranicznik prędkości, blokada kontroli trakcji i przymusowe zapinanie pasów - te i inne funkcje oferuje fordowska aplikacja mykey. czytaj więcej

Co więcej - istnieje możliwość ustawienia alarmu prędkości, po której przekroczeniu aplikacja sygnalizuje zbyt szybkie poruszanie się jeździe lokalizowanego auta. Zapobiegliwi rodzice mają ponadto dostęp do historii zdarzeń, w której gromadzone są informacje o lokalizacjach i alertach samochodu prezentowane na mapie.

Z usługi mogą skorzystać właściciele samochodów wyposażonych z złącze OBD 2, do którego podłącza się nadajnik GPS (dostępny na stronie gdziejestauto.pl w cenie 299 zł). Konieczna jest też subskrypcja usługi aktywowana darmowym SMS-em o odpowiedniej treści z podziałem na operatorów. Wraz z wysłaniem SMS-a automatycznie tworzone jest konto w usłudze, a użytkownik otrzymuje wiadomość z hasłem i informacją, że loginem jest jego numer telefonu.

Przez pierwsze 14 dni Gdzie Jest Auto można testować za darmo.

Maciej Pobocha

Artykuł pochodzi z kategorii: Akcesoria i dodatki

Więcej na temat:aplikacja | bezpieczeństwo

Zobacz również