Sposoby na spokojną podróż z dziećmi

Poniedziałek, 4 sierpnia 2014 (09:30)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Podpowiadamy, jak spędzić często wielogodzinną podróż samochodem z naszymi pociechami, aby dojazd lub powrót z wczasów nie pozostawił po sobie fatalnych wspomnień.

Zdjęcie

Sposoby na spokojną podróż z dziećmi /Motor

W czasie deszczu dzieci się nudzą, to ogólnie znana rzecz - mówią słowa piosenki Kabaretu Starszych Panów. Ale nie tylko podczas deszczu - także podczas długotrwałej podróży samochodem.

Niewielki jest odsetek małych pasażerów, którzy liczącą kilkadziesiąt czy kilkaset kilometrów podróż po prostu przesypiają. Zazwyczaj dość szybko pojawiają się pytania "mamo, tato, daleko jeszcze?" i narzekania na coraz większą nudę. W takiej sytuacji osoba prowadząca samochód instynktownie zaczyna przyspieszać i wykonywać często niebezpieczne manewry, żeby tylko dotrzeć do celu szybciej i uwolnić dzieci od znużenia, a siebie od natarczywości małych pasażerów.

Reklama

Niewiele samochodów jest wyposażonych w ekrany w zagłówkach i odtwarzacze DVD, umożliwiające dzieciom oglądanie ulubionych bajek w trakcie jazdy. Ale nawet i filmy czasem się nudzą, a asortyment zabaw, którymi można umilić dzieciom czas w podróży, jest naprawdę spory. Wiele z nich nie wymaga nawet żadnych rekwizytów, a mimo to potrafią zająć uwagę pociech na całkiem długi czas, zwłaszcza, gdy będzie ich kilka. Na kolejnych stronach wymieniamy różnego rodzaju gry i zabawy dla dzieci w wieku od około dwóch do dziewięciu lat.

Niezależnie od zabaw, pamiętajmy, że nie tylko dzieciom bardzo długie podróże nie służą, a przerwy co dwie godziny na rozprostowanie nóg i zaczerpnięcie świeżego powietrza są wręcz koniecznością.

Artykuł pochodzi z kategorii: Bezpieczeństwo

Motor

Zobacz również