Odklejanie nalepek z nadwozia samochodu

Niedziela, 19 maja 2013 (14:00)

Nie warto rezygnować z zakupu oklejonego auta. Naklejek łatwo można się pozbyć.

Zdjęcie

/Motor
/Motor

Popularność reklam umieszczanych na pojazdach rośnie, więc także do sprzedaży coraz częściej trafiają auta oklejone. Klienci niechętnie je kupują, bo nie wiedzą, jak usunąć folię samoprzylepną z nadwozia.

Problemu nie ma, gdy reklama została umieszczona na szybie. Naklejki wystarczy podgrzać, po czym oderwać, np. za pomocą żyletki. Z folią na karoserii jest trudniej. Jeśli naklejka jest już na lakierze od dłuższego czasu, porwie się na mniejsze fragmenty. Aby temu zapobiec, należy ją odklejać w płaszczyźnie równoległej do lakieru (ciągnąć wzdłuż nadwozia, a nie do siebie). Ważne jest, aby usunąć pozostałości kleju, do którego łatwo przylegają zanieczyszczenia.

Reklama

W przypadku naklejek na szybach jedynym problemem może być czasochłonność operacji. Odklejanie z powierzchni lakierowanej wymaga zachowania większej ostrożności. Po podgrzaniu trzeba naklejkę odrywać z wyczuciem, pomagając sobie paznokciem lub plastikową szpachelką. Użycie żyletki zwykle kończy się porysowaniem lakieru.

W przypadku aut z oryginalną powłoką lakierniczą nie powinny wystąpić dodatkowe problemy.

Usuwanie naklejek z szyb samochodowych

Usuwanie naklejek z szyb samochodowych

liczba zdjęć: 4

Uwaga na lakier

Zdjęcie

Podczas odrywania naklejek z powierzchni lakierowanych do podważenia używamy paznokcia lub plastikowej szpachelki. Nie porysujemy w ten sposób powłoki lakierniczej. /Motor
Podczas odrywania naklejek z powierzchni lakierowanych do podważenia używamy paznokcia lub plastikowej szpachelki. Nie porysujemy w ten sposób powłoki lakierniczej.
/Motor

Zdjęcie

Po odklejeniu folii i zmyciu kleju za pomocą benzyny ekstrakcyjnej miejsce po nalepce i jego okolice należy spolerować lekkościerną pastą. Usunie to odbarwienia lakieru. /Motor
Po odklejeniu folii i zmyciu kleju za pomocą benzyny ekstrakcyjnej miejsce po nalepce i jego okolice należy spolerować lekkościerną pastą. Usunie to odbarwienia lakieru.
/Motor

Tekst i zdjęcia: Paweł Tyszko

Regeneracja przednich lamp - EKSPLOATACJA

Sam zamontuj światła do jazdy dziennej - PORADY

Artykuł pochodzi z kategorii: Nadwozie

Motor