Stacje z tańszym paliwem

Czwartek, 26 lipca 2012 (14:32)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Chciałbyś płacić mniej za paliwo? Możesz skorzystać z wyszukiwarek tanich stacji. Takie rozwiązania są dostępne zarówno w internecie, jak i na telefony komórkowe.

Zdjęcie

Internetowe wyszukiwarki bazują na danych zbieranych przez kierowców. /Motor
Internetowe wyszukiwarki bazują na danych zbieranych przez kierowców.
/Motor
Im wyższe ceny paliw, tym więcej kierowców szuka możliwości obniżenia wydatków na benzynę, olej napędowy i LPG. Informacje o stacjach, na których tankowanie jest bardziej przyjazne dla kieszeni, przekazywane są najczęściej pocztą pantoflową. Z pomocą przychodzą  właścicielom samochodów twórcy stron internetowych i programów na smartfony, przygotowując zestawienia punktów, które w danej okolicy oferują paliwa w najbardziej okazyjnych cenach.

Wyszukiwarki bazują na danych zbieranych przez kierowców, którzy po sprawdzeniu ceny na danej stacji wpisują ją w odpowiednie rubryki.  W związku ze społecznościowym charakterem rozwiązania, rzetelność danych zależy od zaangażowania osób biorących w nim udział. Dotyczy  to zarówno stron internetowych, jak i aplikacji na telefony komórkowe. Problemy związane są przede wszystkim z aktualnością informacji i liczbą punktów, dla których je zebrano. Żadna z wyszukiwarek nie dostarcza danych dla wszystkich stacji paliw funkcjonujących na naszym rynku. Zdarza się też, że ceny nie są aktualizowane przez klika tygodni, co znacznie zmniejsza przydatność informacji.

Reklama

Niemniej wyszukiwarki są narzędziami, które przy większym zaangażowaniu kierowców mogą pomóc im samym w obniżeniu kosztów   eksploatacji samochodu. Przydają się m.in. podczas planowania tankowań w trasie, a w dużych miastach, gdzie stacji jest sporo, ułatwiają znalezienie tej, na której za paliwo płaci się najmniej. 

Wybrane strony www z wyszukiwarkami cen paliw

Ogólnopolskie
www.stacjebenzynowe.pl
www.cenapaliw.pl
www.tankuj.pl

Regionalne
mrc.tychy.pl/ceny.paliw
www.dobaku.pl
www.terazplock.pl

Wybrane aplikacje na smartfony
PetroKumpel
TaniBak
Zatankuj

Artykuł pochodzi z kategorii: Paliwo

Więcej na temat:ceny paliw

Zobacz również

  • Szokujące ceny serwisu klimatyzacji - nawet 1200 zł za "nabicie klimy"! Dlaczego?

    Jeżeli nie serwisowałeś klimatyzacji kilka lat, to obecna cena tak zwanego nabicia może się wydać szokująca. Wszystko przez nową dyrektywę unijną. więcej