Gdzie szukać samochodu w 2019 roku przez Internet?

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Zakup samochodu przez Internet jest coraz popularniejszy. W sieci można znaleźć wymarzony model na terenie całego kraju, bez potrzeby wyjeżdżania na auto giełdy w wielu lokalizacjach. Gdzie szukać auta online w 2019 roku? Oto 5 sprawdzonych serwisów dla osób, które chcą kupić samochód przez Internet.

Zdjęcie

Szukasz samochodu w sieci? Korzystaj z wiarygodnych portali ogłoszeniowych /Adobe Stock
Szukasz samochodu w sieci? Korzystaj z wiarygodnych portali ogłoszeniowych
/Adobe Stock

1. OtoMoto.pl

OtoMoto.pl to kompleksowa platforma, na której oferty zamieszczają zarówno osoby prywatne, jak i sprzedawcy biznesowi. Serwis umożliwia zakup samochodów różnego typu oraz części motoryzacyjnych. Platforma gromadzi wielu profesjonalnych sprzedawców, a osoby poszukujące samochodu do kupienia mogą skorzystać z aplikacji mobilnej na androida i iOS.

Reklama

2. Allegro 

Popularny serwis aukcyjny jest miejscem, w którym znajdzie się liczne oferty samochodów na sprzedaż. Niestety, większość z nich będzie pochodziło z innych serwisów, w tym wspomnianego już OtoMoto. Niewiele aut na sprzedaż zobaczy się na Allegro po raz pierwszy, jednak warto zajrzeć i tam. Jest to miejsce polecane osobom, które szukają samochodów na części.

3. AutoGiełda.pl

Auto Giełda to serwis, który działa jako kontynuacja wydawanej do 2018 roku gazety o tej samej nazwie. Papierowe wydanie ukazywało się dwa razy w tygodniu. Zamieszczano w nim ogłoszenia z Dolnego Śląska i województw przyległych. Obecnie serwis gromadzi ogłoszenia z całego kraju - wśród nich znajdzie się nie tylko oferty sprzedaży samochodów osobowych, ale i ciągniki, maszyny rolnicze, naczepy, samochody dostawcze, motocykle i inne.

4. AutoScout24.pl

Jest to największa platforma sprzedażowa w całej Europie. Za jej pośrednictwem można kupić samochody w ponad 18 krajach i wybierać pojazdy z oferty ponad 55 tysięcy dealerów, którzy współpracują z portalem. Możliwe jest wybieranie spośród nowych i używanych pojazdów. Atutem AutoScout24.pl jest rozbudowana wyszukiwarka, dzięki której dokładnie określi się parametry auta, jakie chce się kupić. Dla użytkowników z Polski przygotowano aplikację w języku polskim, która ułatwia zakup pojazdu online.

5. Giełdaklasyków.pl

Na Giełdzie Klasyków znajdzie się liczne oferty sprzedaży samochodów zabytkowych i kultowych. Serwis jest przeznaczony zarówno dla fanów motoryzacji, jak i dla osób, które kupują auta zabytkowe w celach inwestycyjnych. Oldtimery dostępne na portalu można kupić już za kilkanaście tysięcy złotych, lecz za prawdziwe perełki trzeba zapłacić znacznie więcej. Aby znaleźć ciekawe oferty sprzedaży aut zabytkowych, warto śledzić platformę i zapoznawać się z ogłoszeniami przynajmniej raz w tygodniu. 

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady motoryzacyjne

materiał zewnętrzny

Zobacz również

  • Kupujesz BMW? Sprawdź, za jaki model nie przepłacisz w OC

    Jesteś miłośnikiem szybkich i eleganckich aut? Jeżeli planujesz, że w Twoim garażu stanie BMW, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – możesz obniżyć koszt ubezpieczenia OC. Dowiedz się, jak to zrobić. więcej