Poradnik prywatnego importera, cz. I

Piątek, 14 listopada 2014
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Podpowiadamy, jak znaleźć, kupić i sprowadzić samochód używany z Belgii, Francji i Holandii.

Zdjęcie

Poradnik prywatnego importera, cz. I /Motor

Sprowadzanie samochodów z zagranicy jest wciąż bardzo popularne wśród Polaków. Do kraju importowanych jest średnio 700 tys. używanych aut rocznie z różnych państw Europy. Na zagranicznych rynkach można w dalszym ciągu znaleźć dobrze wyposażone auta o udokumentowanej historii serwisowej. Do wyjazdów po samochody skłaniają też atrakcyjne ceny lekko uszkodzonych bądź zaniedbanych pojazdów, które w Polsce można niewielkim kosztem doprowadzić do dobrego stanu. Co prawda w dalszym ciągu najpopularniejszym kierunkiem wyjazdów po auta są Niemcy, jednak wiele osób decyduje się na dalsze podróże w poszukiwaniu okazji.

Za granicę po auto

Reklama

Z myślą o osobach chcących sprowadzić używany samochód prezentujemy praktyczny poradnik, w którym można znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. W zestawieniu opisujemy specyfikę zagranicznych rynków i podpowiadamy, jakich aut warto szukać w poszczególnych krajach. Radzimy gdzie, poza lokalnymi stronami z ogłoszeniami samochodowymi, opłaca się szukać używanych aut w dobrych cenach. Opisujemy procedurę rejestracji samochodu za granicą i wyjaśniamy, jak sprowadzić kupiony samochód do Polski. Zdradzamy tajniki zawodowych importerów, pozwalające zaoszczędzić i usprawnić proces prywatnym sprowadzającym. W pierwszej części poradnika prezentujemy wady i zalety sprowadzania samochodów z Belgii, Francji i Holandii.

Zdjęcie

Polacy wciąż masowo importują samochody z zagranicy. W zeszłym roku sprowadziliśmy ponad 700 tys. aut. /Motor
Polacy wciąż masowo importują samochody z zagranicy. W zeszłym roku sprowadziliśmy ponad 700 tys. aut.
/Motor

Dokumenty w kraju

W poradniku importera prezentujemy też zagraniczne dokumenty potrzebne do zarejestrowania sprowadzonego samochodu w Polsce. Informacje na ten temat przydadzą się zarówno osobom importującym auta, jak i kupującym samochody sprowadzone przez handlarzy do Polski. Wiele osób z różnych względów nie decyduje się na wyjazd za granicę, jednak nawet podczas kupowania auta w Polsce warto wiedzieć, jakie dokumenty powinno posiadać. Biorąc pod uwagę fakt, że wiele z oferowanych do sprzedaży w Polsce sprowadzonych samochodów ma cofnięte liczniki, podpowiadamy, jak sprawdzić przebieg pojazdu w kraju jego pochodzenia.

Czytaj dalej: Poradnik prywatnego importera, cz. I - Belgia

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady motoryzacyjne

Motor

Zobacz również

  • Kupujesz BMW? Sprawdź, za jaki model nie przepłacisz w OC

    Jesteś miłośnikiem szybkich i eleganckich aut? Jeżeli planujesz, że w Twoim garażu stanie BMW, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – możesz obniżyć koszt ubezpieczenia OC. Dowiedz się, jak to zrobić. więcej