Odszkodowanie za szkodę parkingową

Środa, 28 listopada 2012 (08:54)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Czy odszkodowanie z tytułu polisy autocasco przysługuje w przypadku zaparkowanego samochodu, który został porysowany przez nieznanego sprawcę?

Zdjęcie

Ubezpieczenie autocasco obejmuje porysowanie samochodu, zarówno w wyniku świadomego, jak i nieświadomego działania osoby trzeciej. /Motor
Ubezpieczenie autocasco obejmuje porysowanie samochodu, zarówno w wyniku świadomego, jak i nieświadomego działania osoby trzeciej.
/Motor

Tak. Ubezpieczenie autocasco obejmuje porysowanie samochodu, zarówno w wyniku świadomego, jak i nieświadomego działania osoby trzeciej. Właściciel auta może więc ubiegać się o odszkodowanie nawet w przypadku, gdy sprawca jest nieznany. W zgłoszeniu, które składa się ubezpieczycielowi, należy podać wszelkie informacje dotyczące okoliczności zdarzenia, co ułatwi ustalenie odpowiedzialności oraz wysokości wypłacanego odszkodowania. Warto jednak pamiętać, że towarzystwa ustalają minimalną wysokość szkody, poniżej której nie wypłacają odszkodowań. Czasami nie warto także korzystać z polisy, aby nie stracić zniżek - bardziej opłaca się samemu naprawić drobne uszkodzenie niż dopłacać w kolejnym roku do droższej polisy.

Reklama

Brak raty za autocasco - UBEZPIECZENIA

Artykuł pochodzi z kategorii: Ubezpieczenia

Więcej na temat:ubezpieczenia

Zobacz również

  • Co ile tak naprawdę należy wymieniać olej?

    Nie bez przyczyny słynąca z trwałych aut Toyota zaleca wymiany oleju co 15 tys. km. Wydłużone interwały olejowe często nie służą silnikowi. więcej