Corvette głównego stylisty GM na sprzedaż

Sobota, 28 września 2013 (16:00)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Wspaniały samochód o wspaniałej historii. Również tej osobistej. Turkusowa Corvette Sting Ray Convertible z 1963 roku, należąca do Harleya Earla - głównego designera i wiceprezesa GM, trafi pod młotek.

Zdjęcie

Projekt Corvette Sting Ray (C2) nadzorował następca i wychowanek Earla, Bill Mitchell. /Mecum Auctions
Projekt Corvette Sting Ray (C2) nadzorował następca i wychowanek Earla, Bill Mitchell.
/Mecum Auctions

Swoją karierę Earl (1893-1969) zaczął od przerabiania samochodów dla filmowych gwiazd. Szybko dał się jednak poznać jako utalentowany stylista i zaczął współpracować z General Motors. To on upowszechnił opracowywanie glinianych modeli, wprowadził na rynek dwukolorowe lakiery czy płetwy - znak rozpoznawczy Cadillaców z lat 50. Za jego kadencji GM stał się największym koncernem motoryzacyjnym na świecie. 

Chevrolet Corvette Sting Ray (1963)

liczba zdjęć: 8

Jednym z najbardziej znanych projektów Earla jest Chevrolet Corvette. Na początku lat 50. stylista przekonał władze GM, by zrealizować projekt sportowego samochodu (czytaj więcej: 60 lat Chevroleta Corvette). Prezentowana Corvette Sting Ray trafiła w ręce Harleya Earla już po jego przejściu na emeryturę w 1958 roku, z okazji 30 lat pracy dla GM. Egzemplarz wyróżnia się nietypowym wydechem, wyprowadzonym z boku nadwozia, a także z unikatowym projektem kokpitu.

Reklama

Samochód trafi na aukcję organizowaną w Chicago w dniach 10-12 października.

msob, źródło: oprac. własne, desoto58.com

Artykuł pochodzi z kategorii: Na luzie

magazynauto.pl

Zobacz również

  • Rajd Monte Carlo Nowych Energii - Col de Turini

    Zakończył się Rajd Monte Carlo Nowych Energii, druga z jedenastu tegorocznych rund Pucharu Nowej Energii. Jednym z jego uczestników był nasz dziennikarz Maciek Struk, prowadzący hybrydową Toyotę... więcej