Porsche 356 z przebiegiem... miliona mil!

Wtorek, 3 września 2013 (11:00)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Jedni posiadacze klasyków swoje cacka wyprowadzają z garażu od święta, inni - codziennie rozpromieniają nimi ulice. Guy Newmark z Kalifornii zdecydowanie należy do tej drugiej grupy.

Zdjęcie

- Zawsze, gdy wychodzę z parkingu, oglądam się za swoim samochodem - przyznaje Guy Newmark. /petrolicious.com
- Zawsze, gdy wychodzę z parkingu, oglądam się za swoim samochodem - przyznaje Guy Newmark.
/petrolicious.com

Newmark swoim granatowym Porsche 356C z 1964 roku jeździ niemal codziennie. I tak od ponad 40 lat. Samochód należy do jego rodziny od nowości - został zakupiony przez ojca miesiąc po rynkowej premierze. Dziś ma za sobą przebieg 982 tys. mil, czyli blisko 1,6 mln km! Jak przekonuje właściciel, nie wymagał w tym czasie zbyt wielu zabiegów eksploatacyjnych. Trzy razy przeprowadzono remont silnika, a dopiero ostatnio - po przejechaniu 900 tys. mil - wymiany łożysk wymagała skrzynia biegów.

Recepta na długowieczność? Guy Newmark co 3 tys. mil (niespełna 5 tys. km) zabiera swoje Porsche do mechanika - tego samego od 40 lat. Ten za każdym razem wymienia olej i naprawia wszystko, co akurat domaga się uwagi.

Reklama


Porsche 356 z przebiegiem blisko miliona mil

Jak donosi redakcja serwisu motoryzacyjnego Petrolicious, na drodze "356" wciąż sprawia wrażenie zwartej, a jej 75-konny bokser brzmi fantastycznie. Także wnętrze nie zdradza monstrualnego przebiegu. Wóz stanowi żywy dowód trwałości sportowych aut z Zuffenhausen, i to nie jedyny w garażu Newmarka. Amerykanin ma w posiadaniu jeszcze Porsche 356B z 1962 roku z rzadkim, oryginalnym hardtopem. Nim też chętnie jeździ na co dzień.

msob

Ponad 1200 Porsche 911 w jednym miejscu - WIDEO

100-tysięczny egzemplarz Panamery

Artykuł pochodzi z kategorii: Na luzie

magazynauto.pl

Zobacz również