Jaka jest nowa Skoda Superb?

Piątek, 15 maja 2015 (08:46)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Sprawdzamy trzecią generację flagowego modelu Skody

Zdjęcie

Skoda Superb III /INTERIA.PL
Skoda Superb III
/INTERIA.PL

Nie jest niczym odkrywczym stwierdzenie, że największy model marki powinien być najlepszy i najbardziej zaawansowany technicznie. Powinien też robić największe wrażenie, aby klienci w salonie chcieli sięgnąć głębiej do kieszeni, a nie decydowali się na mniejsze (a więc i tańsze) auto.

Zdjęcie

Skoda Superb III /INTERIA.PL
Skoda Superb III
/INTERIA.PL

Nieco sceptycznym można jednak być spoglądając na informacje prasowe Skody na temat Superba trzeciej generacji. Mowa tam o przełomie, rewolucji, nowej erze w historii marki. Czy aż tak bardzo zmienił się model, który traktowany był do tej pory jako tańszy, a w przypadku drugiej generacji, również praktyczniejszy brat Passata?

Reklama

Coś chyba jednak jest na rzeczy, ponieważ już sam wygląd nowej Skody Superb można uznać za efektowny. Nie ma mowy o nudnej stylistyce, raczej ponadczasowej elegancji w stylu Passata, ale z nutką charakteru i wyrazistości. Najładniejsza Skoda? Zdecydowanie.

Pozostaje zatem pytanie jak jeździ nowy Superb, co właśnie sprawdzaliśmy na pierwszych jazdach testowych w okolicach Toskanii. O naszych wrażeniach możecie przeczytać TUTAJ.

Bez względu jednak na nasz werdykt, klienci już wybrali - cała pula Superbów przeznaczona na nasz kraj do końca roku została już wykupiona.

Zdjęcie

Skoda Superb III /INTERIA.PL
Skoda Superb III
/INTERIA.PL

Artykuł pochodzi z kategorii: Testy samochodów

magazynauto.pl
Więcej na temat:Skoda Superb

Zobacz również