10 pewniaków za 10 tys. zł

Środa, 17 czerwca 2015 (11:00)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Wybraliśmy dziesięć modeli, które łączy cenna zaleta: nietrudno o zadbany egzemplarz sprzedawany przez prywatnego, polskiego właściciela.

Zdjęcie

Hyundai Getz (2002-2008) /Motor
Hyundai Getz (2002-2008)
/Motor

Stres towarzyszący zakupowi samochodu używanego w polskich realiach potrafi być wyjątkowo duży. Za sprawą gigantycznej skali importu indywidualnego, znacznie przekraczającej skalę sprzedaży nowych aut, rynek zalewają pojazdy, o których po prostu nic nie wiadomo. Kupuje się to, co dany handlarz akurat przywiózł. Można nie wierzyć w jego zapewnienia, ale rzeczywistości się nie zaczaruje - im bardziej pożądany model, tym większa szansa na to, że człowiek nieznający się na rzeczy kupi powypadkowy złom lub pojazd po bardzo dużej korekcie licznika.

Jedyną szansą na ustrzeżenie się przed tym jest wybór samochodu, który na rynku wtórnym po pierwsze budzi względnie małe zainteresowanie, po drugie zaś - dobrze sprzedawał się w Polsce. Dzięki temu można wybierać wśród pojazdów z przynajmniej częściowo znaną historią. Ten sposób ma pewną wadę: praktycznie "odcina" potencjalnego nabywcę od prestiżowych modeli niemieckich, zwłaszcza z silnikami Diesla. Rodzimi klienci kupowali głównie auta miejskie i kompaktowe, najczęściej benzynowe i niekoniecznie niemieckie. Szczególnie silnie reprezentowaną marką wśród tańszych aut jest wieloletni lider polskiego rynku - Fiat. W naszym przeglądzie, opisanym na kolejnych stronach, prezentujemy 10 ofert, które łączy to, że ich zakup z rynku wtórnego pozwala uwolnić się choćby od części stresu. Pokazujemy pojazdy użyteczne, łatwe w zakupie i tanie w eksploatacji. Ich skromny wygląd, który dla wielu osób stanowi wadę, jest też zaletą. Nikt raczej nie zarysuje ich przez złośliwość, bardzo niewielkie jest także ryzyko kradzieży.

Reklama


Czytaj dalej na następnej stronie: 10 pewniaków za 10 tys. zł, cz. II

Artykuł pochodzi z kategorii: Samochody używane

Motor

Zobacz również

  • Jak dobrze sprzedać samochód? Część 3. – formalności

    Nie tylko na kupujących auto czyhają pułapki. Problemy może mieć też osoba sprzedająca samochód. Jakich formalności musisz dopełnić, żeby nie płacić gapowego? więcej