Samochód za 1000 zł - dodatkowe koszty

Czwartek, 16 sierpnia 2012 (15:07)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Własne cztery kółka za 1000 zł? To możliwe, ale warto pamiętać, że na zakupie wydatki się nie kończą. Ubezpieczenie, doraźne naprawy i rejestracja bez trudu pochłoną kolejny 1000 zł.

Zdjęcie

Używane Daihatsu Charade można kupić już za kilkaset złotych. Nie obędzie się jednak bez napraw blacharskich - korozja atakuje nie tylko nadkola i drzwi, ale także progi i podłogi. /Motor
Używane Daihatsu Charade można kupić już za kilkaset złotych. Nie obędzie się jednak bez napraw blacharskich - korozja atakuje nie tylko nadkola i drzwi, ale także progi i podłogi.
/Motor
Do ceny początkowej auta niższej niż 1000 zł trzeba doliczyć jeszcze koszt ubezpieczenia OC i badania technicznego (których ważność zwykle dobiega końca w przypadku tak tanich pojazdów). Samo badanie techniczne auta z LPG to 161 zł. Niezbędne będą z pewnością naprawy i ogólne odświeżenie samochodu oraz przejrzenie najważniejszych punktów. Wreszcie trzeba będzie zapłacić za przerejestrowanie auta, choć przyznajemy szczerze, że ze względu na brak kary za niedotrzymanie tego obowiązku, wiele osób po prostu go pomija i jeździ z dokumentami poprzedniego właściciela.

Ubezpieczenie OC
Jeśli w momencie zakupu samochód nie ma ważnego OC, trzeba wykupić je tego samego dnia i to na cały rok, chyba że nabywca prowadzi handel samochodami.
Kwota: 400-700 zł

Reklama

Niezbędne naprawy
Usunięcie wycieków, zlikwidowanie luzów w zawieszeniu, wymiana oleju (rozrząd można sobie darować) - to wszystko będzie kosztowało mniej, jeśli zrobi się to samemu.
Kwota: 300-600 zł

Badanie techniczne
Przed przeglądem trzeba dokonać takich napraw, aby nawet pobłażliwy diagnosta nie miał możliwości "czepiać się". Koszt badania jest wyższy dla aut z instalacją LPG.
Kwota: 99-161 zł

Przerejestrowanie
Jeśli samochód pozostaje w tym samym powiecie, można zostawić stare tablice. W innym przypadku trzeba wyrobić nowe. Dowód rejestracyjny wymienia się zawsze.
Kwota: 81-180,50 zł

RAZEM: 880-1600 zł

Tymon Grabowski

Artykuł pochodzi z kategorii: Samochody używane

Zobacz również