Sprawdź historię używanego auta z Holandii

Piątek, 15 listopada 2013 (15:00)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

W internecie można po numerze VIN sprawdzić przeszłość samochodu używanego sprowadzonego z Holandii, USA i Kanady.

Zdjęcie

a /Motor
Sprawdź używany samochód zza biurka

Korzystając z informacji dostępnych w internecie, bez wychodzenia z domu można dowiedzieć się na temat używanego samochodu więcej niż podczas jego oględzin. czytaj więcej

Jak wynika z danych udostępnionych przez PZPM, od maja 2004 r., czyli od momentu wejścia Polski do UE, do końca września br. łącznie sprowadzono do Polski blisko 8 mln używanych aut. Kupując taki samochód w Polsce mamy sporą szansę natknąć się na pojazd sprowadzony z innego państwa. Z ostatnich danych GUS-u wynika, że na koniec 2012 r. w Polsce zarejestrowanych było 18,7 mln aut osobowych. Jeśli odjąć od tej liczby ok. 3,3 mln pojazdów w wieku 26 i więcej lat, które raczej zbyt często nie zmieniają właściciela, to auta z importu stanowią ok. 50% całego użytkowanego regularnie parku samochodowego w Polsce.

Korzystając z autoDNA.pl, można teraz sprawdzić m.in. ostatni odnotowany przebieg samochodu zarejestrowanego wcześniej w Holandii, w USA lub w Kanadzie.

Reklama

Holandia to po Niemczech, Francji i Belgii jedno z głównych źródeł aut używanych trafiających do Polski z innych państw Unii Europejskiej. Dzięki współpracy autoDNA.pl z firmą VWE, oficjalnym partnerem holenderskiego ministerstwa transportu, można sprawdzić nie tylko przebieg takiego pojazdu, ale również informacje o wszystkich poprzednich właścicielach oraz przeznaczenie samochodu (czy np. był używany jako taksówka). W raporcie dostępna pojawia też informacja o ewentualnym zakwalifikowaniu auta do przeglądu powypadkowego, który jest wymagany w Holandii po poważnej kolizji. Ceny raportów dla aut z Holandii zaczynają się już od 14,90 zł.

Z kolei dla aut sprowadzonych z USA lub Kanady można zamówić przetłumaczone na język polski raporty dwóch wiodących firm - Autocheck i Carfax. W jednym miejscu można zamówić oba raporty i otrzymać wyczerpujące informacje na temat przeszłości interesującego nas auta. Sprawdzenie auta w Autocheck i Carfax kosztuje już od 39,90 zł.

Sztuczki z internetu - jak sprawdzić auto?

Fora internetowe pełne są opisów trików, które mają pomóc samodzielnie sprawdzić samochód. czytaj więcej

AutoDNA.pl umożliwia również wycenę auta używanego na podstawie danych firmy EurotaxGlass's, wiodącego w Europie dostawcy danych na temat wartości rezydualnych samochodów z rynku wtórnego. Wycena pozwala na szybką i obiektywną weryfikację ceny proponowanej przez sprzedającego auta, jak również umożliwia określenie realnej wartości obecnie użytkowanego samochodu, który ma zostać wkrótce wystawiony na sprzedaż lub też zostawiony w rozliczeniu np. za nowe auto. Koszt wyceny wynosi tylko 9 zł.

Korzystanie z autoDNA.pl to oszczędność czasu i pieniędzy. Niejednokrotnie już samo sprawdzenie numeru VIN pozwala odrzucić oferty aut używanych, które mają cofnięty licznik i/lub uczestniczyły w poważnym wypadku.

Artykuł pochodzi z kategorii: Samochody używane

magazynauto.pl

Zobacz również