Nadchodzą kolejne zmiany w przepisach dla rowerzystów

Czwartek, 15 listopada 2012 (11:10)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

- Posłowie pracują nad zmianami przepisów ruchu drogowego dotyczącymi rowerzystów - informuje "Gazeta Wyborcza".

Zdjęcie

Nowelizacja z maja 2011 r. dała rowerzyście na ścieżce rowerowej pierwszeństwo przed autem. Niestety, od tej pory na ścieżkach dochodzi do większej liczby wypadków. /Motor
Nowelizacja z maja 2011 r. dała rowerzyście na ścieżce rowerowej pierwszeństwo przed autem. Niestety, od tej pory na ścieżkach dochodzi do większej liczby wypadków.
/Motor
W tej chwili to rowerzysta ma pierwszeństwo przed samochodem zmieniającym kierunek jazdy, jeśli szosa krzyżuje się z drogą dla rowerów. Od czasu, gdy wprowadzono ten przepis, liczba osób śmiertelnie potrąconych na przejazdach rowerowych znacznie wzrosła.

Reklama

Projekt poprawek przewiduje, że rowerzysta, który zobaczy samochód zmieniający kierunek jazdy, będzie się musiał zatrzymywać na skrzyżowaniu drogi ze ścieżką rowerową, nawet jeśli będzie miał zielone światło.

Artykuł pochodzi z kategorii: Drogi i prawo

Więcej na temat:przepisy ruchu drogowego

Zobacz również

  • Mercedes klasy S zaprezentowany

    Mercedes od dłuższego czasu podsycał atmosferę, zdradzając strzępki informacji na temat nowej klasy S. Teraz nareszcie oczekiwanie dobiegło końca, a kolejna odsłona flagowego modelu niemieckiej... więcej