100-tysięczny Nissan Leaf

Środa, 22 stycznia 2014 (10:00)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

W ciągu niewiele ponad 3 lat Nissan sprzedał 100-tysięczny egzemplarz Leafa. Auto trafiło w ręce dentysty z Wielkiej Brytanii.

Zdjęcie

100-tysięczny Nissan Leaf /Nissan
Elektryczny Nissan Leaf od 126 000 zł

Po tegorocznej modernizacji Nissan Leaf debiutuje w sprzedaży w Polsce. Podstawowa odmiana kosztuje 126 000 zł. czytaj więcej

Nissan Leaf trafił do sprzedaży w grudniu 2010 roku. Dzisiaj to najpopularniejszy samochód elektryczny na świecie - jego udział w segmencie aut z takim napędem wynosi 45 proc. Nabywca 100-tysięcznego Leafa, Brett Garner, swój wybór uzasadnił niskimi kosztai eksploatacji. Przypomnijmy, że nabywcy samochodów elektrycznych w Wielkiej Brytanii otrzymają dotację w wysokości 5000 funtów.

Reklama

W ubiegłym roku na rynek trafił zmodernizowany Leaf, charakteryzujący się wydłużonym zasięgiem (według producenta do 199 km) i bogatszym wyposażeniem. Przy okazji model wprowadzono również do sprzedaży w Polsce (więcej informacji: ramka z prawej).

Artykuł pochodzi z kategorii: Motorynek

magazynauto.pl

Zobacz również

  • Toyota Corolla sedan zaprezentowana

    Gama nowej generacji Corolli została właśnie rozszerzona o wersję trójbryłową. Co ciekawe, nie różni się ona od pozostałych tylko wyglądem tylnej części nadwozia. więcej