Alfa Romeo w USA znowu z poślizgiem

Czwartek, 26 września 2013 (12:00)

Włosko-amerykańska telenowela z Alfą Romeo w roli głównej doczekała się kolejnego odcinka. Powrót Włochów do USA po raz kolejny przełożono.

Zdjęcie

Alfa Romeo 4C /Alfa Romeo
Alfa Romeo 4C
/Alfa Romeo
Alfa Romeo 4C - ręczna robota

W fabryce Maserati w Modenie ruszył montaż Alfy Romeo 4C. Produkcja sportowej Włoszki odbywa się z zachowaniem standardów zarezerwowanych dla supersportowych aut. czytaj więcej

Przygotowania do powrotu Alfy Romeo do USA - przynajmniej te teoretyczne - trwają od dobrych kilku lat. Ostateczną decyzję o uruchomieniu sprzedaży podjęto w styczniu br. wraz z premierą modelu 4C. Pierwsze jego egzemplarze miały trafić na amerykańskie drogi przed końcem roku.

Teraz okazało się, że debiut Alfy w USA po raz kolejny przełożono, tym razem na drugi kwartał 2014 r. W wypowiedzi rzecznika Chryslera, od kilku lat kontrolowanego przez Fiata, pojawiło się na dodatek słowo "prawdopodobnie". Nieznany jest natomiast powód opóźnienia.

Reklama

Można przepuszczać, że włoskie coupe przechodzi jeszcze modyfikacje niezbędne do spełnienia amerykańskiej homologacji. Z tego względu ma być zresztą o około 100 kg cięższe od wersji europejskiej. Ta waży jedyne 895 kg.

Alfa Romeo wycofała się ze sprzedaży aut w USA w 1995 roku, gdy roczna sprzedaż modeli 164 i Spider spadła poniżej 500 sztuk. Pierwotnie miała powrócić tam w 2003 roku z nowym Spiderem; planów tych nigdy jednak nie wcielono w życie.

msob

Artykuł pochodzi z kategorii: Motorynek

magazynauto.pl