Bardzo popularny C4 Cactus

Wtorek, 28 października 2014 (14:00)

C4 Cactus, awangardowo stylizowany crossover Citroena, okazał się rynkowym strzałem w dziesiątkę. Z uwagi na duże zainteresowanie Francuzi zwiększają jego produckję o 20 proc.

Zdjęcie

Citroen C4 Cactus /Citroen
Citroen C4 Cactus od 52 tys. zł

Citroen Cactus już od dłuższego czasu wzbudzał swoja premierą duże zainteresowanie. Dziś już dokładnie wiadomo, ile samochód będzie kosztował w Polsce - jego ceny startują z poziomu poniżej 52 000 złotych. czytaj więcej

Hiszpański serwis "La Tribuna de Automocion" powołuje się na pracowników fabryki Citroena w Hiszpanii, gdzie montowany jest C4 Cactus, i informuje, że w listopadzie zakłady uruchomią dodatkowe zmiany w soboty. To efekt rosnącej popularności modelu, debiutującego na kolejnych rynkach. Pierwotnie Francuzi planowali sprzedawać go wyłącznie w krajach europejskich, teraz jednak planują eksportować cześć produkcji np. do Australii.

Według pierwszych danych JATO, od czerwca do sierpnia br. C4 Cactus znalazł w Europie blisko 9 tys. nabywców. Analitycy szacują, że roczna sprzedaż modelu osiągnie poziom 50-100 tys. sztuk. Dla porównania, kompaktowy C4 osiągał w ostatnich latach wynik około 100 tys. egzemplarzy rocznie.

Reklama

msob, źródło: Go Auto

Citroen C4 Cactus, Fiat 500L Trekking - PORÓWNANIE

Citroen C4 Cactus 1.6 e-HDi ETG6 Shine Edition - TEST

Artykuł pochodzi z kategorii: Motorynek

magazynauto.pl