Honda Accord znika z Europy

Środa, 28 stycznia 2015 (12:00)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Leon Brannan, dyrektor brytyjskiego oddziału Hondy, potwierdził, że Accord zostanie w tym roku wycofany z europejskiego rynku. "Wycofujemy Accorda i nie powrócimy do jego segmentu" - powiedział magazynowi "Automotive News Europe".

Zdjęcie

Honda Accord (2014) /Honda

Cytat

Po raz pierwszy Accord zadebiutował w Europie w 1977 roku. W latach 1992-2000 model był wytwarzany w brytyjskiej fabryce Hondy w Swindon.
Europejski Accord bez następcy

W przyszłym roku Honda ma zakończyć produkcję europejskiej wersji Accorda. Samochód nie będzie miał następcy - pytanie, czy na naszym rynku zastąpi go inna odmiana Accorda. czytaj więcej

W ostatnich latach sprzedaż Accorda drastycznie spadła - w ubiegłym roku model znalazł w Europie zaledwie 3453 nabywców, z czego 343 w Polsce. W 2013 roku było to, odpowiednio, 4467 i 746 klientów. Tymczasem jeszcze w połowie minionej dekady model regularnie notował wyniki na poziomie przekraczającym 30 tys. sztuk rocznie.

Na problemy Accorda nałożył się oczywiście ogólny spadek popularności aut klasy średniej, które tylko w ubiegłym roku straciły 20 proc. wolumenu, a poza Mazdą 6 żaden model nie zanotował wzrostu sprzedaży. Zamiast sedanów czy kombi nabywcy chętnie wybierają crossovery lub tańsze modele z coraz szerszej oferty marek premium.

Reklama

Produkowany od 7 lat Accord nie wytrzymał zaciętej rywalizacji z nowszą konkurencją. Na razie nie wiadomo, czy Honda sprowadzi do Europy amerykańską wersję modelu (więcej informacji w ramce z prawej). W najbliższym czasie lokalna oferta marki zostanie wzmocniona przez odnowiony wariant CR-V oraz crossovera HR-V.

msob

Używana Honda Accord VII (2002-2008) - OPINIE O SAMOCHODACH

Limuzyna w sportowym przebraniu - test Hondy Accord w "Motorze" z 2000 roku

Artykuł pochodzi z kategorii: Motorynek

magazynauto.pl

Zobacz również

  • Ford EcoSport po lifitngu w Polsce

    Jak podaje IBRM Samar, w czerwcu br. Ford wprowadzi do polskiej oferty miejskiego crossovera EcoSport. Premiera zbiegnie się z modernizacją modelu. więcej