Kwiecień: spadek produkcji aut w Polsce

Piątek, 9 maja 2014 (14:30)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

W kwietniu 2014 roku polskie fabryki wyprodukowały 54 tys. 142 samochody osobowe i dostawcze, o 2,23 proc. mniej w stosunku do marca 2014 roku i 0,30 proc. mniej w stosunku do kwietnia 2013 r. - podał instytut Samar w komunikacie.

Kody w aucie pod lupą

W każdym samochodzie są poumieszczane symbole pozwalające odczytać na przykład datę produkcji, wersję auta czy kolor lakieru. czytaj więcej

Był to pierwszy spadek produkcji w ujęciu mdm po trzech miesiącach wzrostów. Łączna produkcja w 2014 roku wyniosła 206 tys. 863 auta, o 2,10 proc. więcej niż rok wcześniej.

"Kwiecień jest pierwszym miesiącem, w którym produkcja spadła w stosunku do poprzedniego miesiąca, po trzech miesiącach wzrostu z rzędu. Co więcej, wynik osiągnięty w kwietniu jest po raz pierwszy od stycznia br. mniejszy niż rezultat odnotowany w analogicznym miesiącu poprzedniego roku" - napisano w czwartkowym komunikacie.

Reklama

"Na mniejszą produkcję miały zapewne wpływ między innymi Święta Wielkanocne (dodatkowy dzień wolny). Jednak należy zauważyć, że w ubiegłym miesiącu produkcja polskich fabryk samochodów osiągnęła poziom, który w poprzednim roku przekroczono jedynie raz - również w kwietniu (wówczas wyprodukowano 54 tys. 303 auta)" - dodano.

Artykuł pochodzi z kategorii: Motorynek

Zobacz również

  • Ford EcoSport po lifitngu w Polsce

    Jak podaje IBRM Samar, w czerwcu br. Ford wprowadzi do polskiej oferty miejskiego crossovera EcoSport. Premiera zbiegnie się z modernizacją modelu. więcej