Najpopularniejszy samochód świata to...

Poniedziałek, 28 października 2013 (08:00)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Ford i Toyota spierają się o wyniki sprzedaży swoich kompaktów za I półroczne br.

Zdjęcie

Popularność Focusa w Chinach wzrosła w ciągu pierwszych sześciu miesięcy br. o 137 proc. (!). Nie wszędzie model cieszy się jednak takim wzięciem - ze względu na malejący popyt na dwa tygodnie wstrzymano jego montaż w fabryce Forda w stanie Michigan (USA). /Ford
Popularność Focusa w Chinach wzrosła w ciągu pierwszych sześciu miesięcy br. o 137 proc. (!). Nie wszędzie model cieszy się jednak takim wzięciem - ze względu na malejący popyt na dwa tygodnie wstrzymano jego montaż w fabryce Forda w stanie Michigan (USA).
/Ford

Zeszłoroczny spór Forda i Toyoty o tytuł najlepiej sprzedającego się samochodu na świecie ma swój ciąg dalszy (czytaj więcej: Wojna o najpopularniejsze auto w 2012 r.). Firma analityczna Polk podała, że w I półroczu br. był nim Focus, który znalazł w tym czasie 589 709 nabywców. To o 20 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Za ten imponujący wzrost odpowiada głównie rosnący popyt na rynkach azjatyckich - co trzeci Focus trafia obecnie do klientów z Chin.

Zdjęcie

Toyota sprzedaje bazujące na Corolli kompakty pod różnymi nazwami. Na zdjęciu: aktualna generacja Corolli w wersji na rynek północnoamerykański. /Toyota
Toyota sprzedaje bazujące na Corolli kompakty pod różnymi nazwami. Na zdjęciu: aktualna generacja Corolli w wersji na rynek północnoamerykański.
/Toyota

Prawo do tytułu najpopularniejszego auta globu rości sobie jednak również Toyota Corolla. Japończycy utrzymują, że od stycznia do czerwca br. sprzedali 590 760 egzemplarzy modelu.

Reklama

Skąd te rozbieżności? Według przedstawicieli Toyoty firma Polk nie zbiera danych ze wszystkich rynków, na których oferowana jest Corolla. Ponadto, w różnych zakątkach świata model występuje pod różnymi nazwami.

msob

Używany Ford Focus I (1998-2004) - OPINIE

Używana Toyota Corolla 1.6 VVT-i (2004) - OPINIE

Artykuł pochodzi z kategorii: Motorynek

magazynauto.pl

Zobacz również

  • Audi Q3 - druga generacja zaprezentowana

    Produkowany od 2011 roku kompaktowy SUV Audi nie cieszył się u nas szczególnie dużym zainteresowaniem. Czy jego nowa odsłona to zmieni? więcej