Subaru planuje drugą generację BRZ-a

Środa, 9 lipca 2014 (16:00)

Wbrew pojawiającym się plotkom niewielkie coupe Subaru oraz jego odpowiedniki spod znaku Toyoty (GT86) i Sciona (FR-S) mają doczekać się następcy.

Zdjęcie

Produkcja BRZ-a w japońskim Ōta ruszyła w marcu 2012 r. Na tej samej linii powstają bliźniacze modele Toyoty i Sciona. Każdy z nich ma napęd na tylne koła oraz 2-litrowego boksera o mocy 200 KM. /Subaru
Produkcja BRZ-a w japońskim Ōta ruszyła w marcu 2012 r. Na tej samej linii powstają bliźniacze modele Toyoty i Sciona. Każdy z nich ma napęd na tylne koła oraz 2-litrowego boksera o mocy 200 KM.
/Subaru

Cytat

W 2013 roku Toyota sprzedała w Europie 5079 egzemplarzy GT 86. Subaru BRZ znalazło 865 nabywców w Europie i 8587 w USA, a oferowany tylko w USA i Kanadzie Scion FR-S trafił w ręce 20 152 klientów.

Jak informowaliśmy wcześniej, Toyota - partner i udziałowiec Subaru - nie jest zadowolona z wyników sprzedaży modelu (więcej w apli). Plotki co do przyszłości BRZ-a i spółki podsycały nie tylko wyniki sprzedaży, ale i plany Toyoty dotyczące samochodów sportowych we współpracy z BMW.

Teraz Yasuyuki Yoshinaga, prezes firmy Fuji Heavy Industries - właściciela Subaru, potwierdził, że Japończycy opracują drugą generację modelu. Podobnie jak w przypadku pierwszej, będzie to wspólny projekt inżynierów Toyoty i Subaru - inaczej budowa samochodu nie byłaby opłacalna.

Reklama

Niestety, na razie nie są znane żadne szczegóły dotyczące założeń projektu. Należy się jednak spodziewać, że - zgodnie z oczekiwaniami rynku oraz konkurencją ze strony przednionapędowych hot hatchów - następca BRZ-a i spółki otrzyma mocniejszą jednostkę napędową, być może turbodoładowaną.

msob, źródło: Automotive News

Toyota GT86 po liftingu - INFORMACJE I ZDJĘCIA

Renault Megane, Toyota GT 86, Volkswagen Scirocco - PORÓWNANIE

Artykuł pochodzi z kategorii: Motorynek

magazynauto.pl