Sukces nowych Maserati

Czwartek, 17 października 2013 (11:30)

Wygląda na to, że cel sprzedaży 50 tys. sztuk Maserati w 2015 roku jest całkiem realny. W ciągu trzech pierwszych kwartałów Włosi zebrali na swoje auta 22,5 tys. zamówień, podczas gdy w całym 2012 roku sprzedali tylko 6,3 tys. samochodów.

Zdjęcie

Włoską firmę założyli w 1914 roku bracia Maserati. Od 1993 roku marka należy do koncernu Fiata. Na zdjęciu: nowe Ghibli, konkurujące z BMW 5 i 6 Gran Coupe oraz Mercedesem E i CLS. /Maserati
Włoską firmę założyli w 1914 roku bracia Maserati. Od 1993 roku marka należy do koncernu Fiata. Na zdjęciu: nowe Ghibli, konkurujące z BMW 5 i 6 Gran Coupe oraz Mercedesem E i CLS.
/Maserati

Nowe limuzyny QuattroporteGhibli zbliżają Maserati do osiągnięcia wymarzonego celu - sprzedaży 50 tys. aut w 2015 roku. To, co kilka miesięcy temu wydawało się nierealne, zaczyna się materializować. Podczas gdy w 2012 roku auta włoskiej marki znalazły na świecie jedynie 6288 nabywców, od stycznia do września br. zebrano na nie już ponad 22,5 tys. zamówień.

Elastyczność za każdą cenę

W "Motorze" nr 17 z 22 kwietnia 1984 r. - prezentacja jednostki napędowej Maserati Biturbo z dwiema turbosprężarkami. czytaj więcej

Największą popularnością cieszy się nowe Quattroporte (blisko 10 tys. zamówień), ale w statystykach zaczyna doganiać je już mniejsze Ghibli (niemal 8 tys. zamówień), którego rynkowy debiut nastąpił we wrześniu br. Na modele GranTurismo i GranCabrio zdecyowalo się dotychczas około 5 tys. nabywców. Głównym rynkiem zbytu dla Maserati nadal pozostaje USA, ale coraz większy udział w sprzedaży mają Chiny.

Reklama

W ciągu najbliższych dwóch lat do oferty włoskiej marki dołączy jeszcze nowy samochód sportowy - następca GranTurismo, a także SUV o nazwie Levante. Produkcję tego ostatniego szacuje się na 20-25 tys. sztuk rocznie.

Wzrosty sprzedaży Maserati mają pomóc Fiatowi w zarabianiu pieniędzy w Europie - w ubiegłym roku koncern stracił tu 700 mln euro. Rentowność na Starym Kontynencie chce odzyskać w 2016 roku.

msob

Nowe Maserati GranTurismo - zmiana koncepcji

Polski cennik Maserati. Ghibli Diesel od...

Artykuł pochodzi z kategorii: Motorynek

magazynauto.pl