Toyoty Prius i Lexusy HS do serwisów

Środa, 5 czerwca 2013 (16:15)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Japoński koncern motoryzacyjny Toyota ogłosił w środę, że do warsztatów wezwanych zostanie ok. 242 tys. Priusów i hybrydowych Lexusów, w których stwierdzono potencjalnie niebezpieczny element układu hamulcowego.

Zdjęcie

Lexus HS 250h to model klasy średniej z napędem hybrydowym, zbudowany na płycie Avensisa i oferowany w USA. Z powodu niskiej sprzedaży niedawno wycofano go z oferty. /Lexus
Lexus HS 250h to model klasy średniej z napędem hybrydowym, zbudowany na płycie Avensisa i oferowany w USA. Z powodu niskiej sprzedaży niedawno wycofano go z oferty.
/Lexus
Toyota Prius+ Prestige - test

Toyota Prius+ jest większa od zwykłego Priusa i może pomieścić siedmiu pasażerów. Kosztuje jednak bardzo dużo i ma niezbyt ustawny bagażnik. czytaj więcej

Wezwanie dotyczy ok. 233 tys. Priusów wyprodukowanych miedzy marcem a październikiem 2009 roku oraz ok. 9 tys. Lexusów HS 250h wyprodukowanych między czerwcem a październikiem 2009.

Powodem tej decyzji są potencjalnie niebezpieczne zawory, które mogą pękać pod wpływem wibracji, co grozi zmniejszeniem skuteczności hamowania - podał koncern, zapewniając, że stwierdzona usterka nie spowodowała dotąd wypadku.

Reklama

Priusy z wadliwym elementem sprzedawane są na całym świecie, a Lexusy w USA i Japonii.

W latach 2009-2010 Toyota wycofywała czasowo swoje samochody przez problemy z wyciekającym płynem hamulcowym, zacinające się pedały gazu i niesprawne wycieraczki.

Artykuł pochodzi z kategorii: Motorynek

Zobacz również