Alfa Romeo Giulia Veloce z polskimi cenami

Piątek, 30 grudnia 2016 (14:33)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Usportowiona odmiana Giulii jest już dostępna w polskich salonach. Może pochwalić się zaskakująco dobrymi osiągami.

Zdjęcie

Alfa Romeo Giulia Veloce /Alfa Romeo
Alfa Romeo Giulia Veloce
/Alfa Romeo

Veloce to coś więcej, niż tylko wersja wyposażeniowa. Dostępna jest ona tylko z najmocniejszymi silnikami w gamie Alfa Romeo Giulii, a do tego może pochwalić się nieco bardziej agresywnym wyglądem (nieco inne zderzaki, nakładki na progi, przynajmniej 18-calowe felgi).

Alfa Romeo Giulia Veloce

liczba zdjęć: 23

Dodatki te nie są jedynie na pokaz, ponieważ odmiana Veloce robi wrażenie także osiągami. Wraz z nią debiutuje w gamie diesel 2,2 l o mocy 210 KM, seryjnie łączony z napędem na wszystkie koła i 8-biegową skrzynią automatyczną. Giulia napędzana tym silnikiem rozpędza się do 100 km/h w jedynie 6,8 s.

Z kolei decydując się na wariant benzynowy (również nowość, dostępna tylko z 4x4 i "automatem"), otrzymujemy 2-litrowy silnik z doładowaniem, rozwijający 280 KM. Spora moc, ale i tak przyspieszenie do 100 km/h w zaledwie 5,2 s jest zaskakująco dobre.

Reklama

Zdjęcie

Alfa Romeo Giulia Veloce /Alfa Romeo
Alfa Romeo Giulia Veloce
/Alfa Romeo

Jeśli chodzi o wyposażenie, to również pod tym względem Giulia Veloce nie ma się czego wstydzić. Seryjnie otrzymamy między innymi system multimedialny z 6,5-calowym ekranem, skórzane, elektrycznie sterowane fotele, podgrzewaną kierownicę, 7-calowy ekran między zegarami, aluminiowe nakładki na pedały i ksenony.

Zdjęcie

Alfa Romeo Giulia Veloce /Alfa Romeo
Alfa Romeo Giulia Veloce
/Alfa Romeo

Na koniec zostawiliśmy złą wiadomość - Alfa Romeo Giulia Veloce nie jest tania. Diesla wyceniono na 189 600 zł, natomiast wersję benzynową na 194 800 zł. Ponadto, poza niezłym wyposażeniem seryjnym, lista dodatków wcale nie jest krótka.

Artykuł pochodzi z kategorii: Wiadomości motoryzacyjne

magazynauto.pl

Zobacz również

  • Volkswagen ID.3 już w Polsce

    Na nasze drogi wyjechał właśnie nowy model Volkswagena, który, przynajmniej według słów producenta, ma być prawdziwą rewolucją. Z pewnością nie da się zaprzeczyć, że to auto zaprojektowane według... więcej