BMW M5 Competition - rekordowo szybkie

Środa, 16 maja (12:29)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Bawarczycy niedawno zaprezentowali kolejną odsłonę M5, a już teraz pokazali jej bardziej ekstremalną odmianę - Competition.

Zdjęcie

BMW M5 Competition /BMW
BMW M5 Competition
/BMW

Tak jak "zwykłe" M5, tak i Competition, napędzane jest podwójnie doładowanym silnikiem V8 o pojemności 4,4 l. Generuje on 625 KM (+ 25 KM) oraz 750 Nm maksymalnego momentu obrotowego (bez zmian).

BMW M5 Competition

liczba zdjęć: 24

Nie zmieniła się także skrzynia biegów - to nadal ośmiostopniowy "automat", który przekazuje moc na wszystkie koła. Dostępny jest jednak tryb, w którym trafia ona wyłącznie na tylną oś.

Reklama

BMW M5 Competition rozpędza się do 100 km/h w 3,3 s, a do 200 km/h w 10,8 s. Prędkość maksymalna może zostać przesunięta ze standardowych 250 km/h do 305 km/h.

O odpowiednie prowadzenie dba adaptacyjne zawieszenie ze zmniejszonym o 10 mm prześwitem, a także układ kierowniczy o zmiennym przełożeniu. Wizualnie M5 Competition różni się od "zwykłych" odmian jedynie nowymi felgami, lakierem oraz lakierowanymi na czarno elementami.

Zdjęcie

BMW M5 Competition /BMW
BMW M5 Competition
/BMW

Artykuł pochodzi z kategorii: Wiadomości motoryzacyjne

magazynauto.pl

Zobacz również

  • BMW M8 Concept - pierwsza zapowiedź

    Niedługo po zaprezentowaniu współczesnej serii 8, BMW zdradziło czego możemy spodziewać się po pierwszej w historii modelu odmianie przygotowanej przez dywizję M. więcej