BMW M8 Concept - pierwsza zapowiedź

Wtorek, 13 listopada 2018 (14:36)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Niedługo po zaprezentowaniu współczesnej serii 8, BMW zdradziło czego możemy spodziewać się po pierwszej w historii modelu odmianie przygotowanej przez dywizję M.

Zdjęcie

BMW M8 Concept /BMW
BMW M8 Concept
/BMW

Póki co BMW nie zdradziło wielu szczegółów. Na zdjęciach widnieje zamaskowany egzemplarz, a wnętrza nie pokazano w ogóle. Łatwo jednak się domyślić, że zmiany w stosunku do obecnie topowej odmiany - M850i - nie będą znaczące.

BMW M8 Concept

liczba zdjęć: 15

Wiemy natomiast jaki silnik trafi pod maskę M8 - to jednostka o mocy 600 KM. Nietrudno się domyślić, że chodzi o napęd z M5, a to oznacza 4,4 l pojemności, osiem cylindrów w układzie V oraz dwie turbiny. Bez zmian powinien pozostać maksymalny moment obrotowy, a więc na poziomie 750 Nm.

Reklama

Tajemnicą pozostają osiągi, ale możemy założyć, że M8 będzie nieznacznie szybsze od M5, które rozpędza się do 100 km/h w 3,4 s. Wiadomo natomiast, że auto seryjnie otrzyma napęd na wszystkie koła z możliwością aktywacji trybu 2WD.

BMW M8 Coupe pojawi się na rynku w 2019 roku, a niedługo po nim zobaczymy kabriolet. Bawarczycy zapowiedzieli również M8 Gran Coupe, czyli czterodrzwiową odmianę nowej "ósemki".

Zdjęcie

BMW M8 Concept /BMW
BMW M8 Concept
/BMW

Artykuł pochodzi z kategorii: Wiadomości motoryzacyjne

magazynauto.pl

Zobacz również

  • Najmocniejsze Porsche 718 teraz także ze skrzynią PDK

    Nowe wersje modeli 718, które otrzymały wolnossący, 4-litrowy silnik, dostępne były tylko ze skrzynią manualną o sześciu przełożeniach. Teraz Porsche wprowadza do nich opcjonalną automatyczną... więcej