BMW serii 8 concept - wejdzie do produkcji?

Czwartek, 1 czerwca 2017 (16:50)

Dawno temu BMW miało w swojej ofercie serię 8, czyli duże coupe, łączące luksus ze sportem. Czyżby zbliżał się jego powrót?

Zdjęcie

BMW serii 8 concept /BMW
BMW serii 8 concept
/BMW

BMW serii 8 concept zadebiutowało niedawno na Konkursie Samochodowej Elegancji. Jego długie, smukłe nadwozie, wyróżniające się wieloma smaczkami stylistycznymi (spójrzcie choćby na tylne światła) zdecydowanie zwraca na siebie uwagę.

BMW serii 8 concept

liczba zdjęć: 25

Co ciekawe, wnętrze nie ma w sobie wiele z ekstrawagancji, której można oczekiwać po koncepcie. Tunel środkowy przechodzący w szeroką konsolę z paroma przyciskami i dużym ekranem, nie są niczym zaskakującym i zwracającym uwagę. Najciekawszymi elementami są tutaj nietypowa kierownica i elektroniczne zegary. Kabina wykończona została skórą, zamszem, włóknem węglowym i polerowanym aluminium.

Reklama

BMW serii 8 to bardzo ciekawy samochód, ale nie można powiedzieć, aby bardzo zaskakiwał, jak to często robią prototypy. Wynika to zapewne z faktu, że auto już za rok ma wyjechać na drogi! Można więc zaryzykować stwierdzenie, że mamy tu do czynienia z wersją (niemal) produkcyjną.

Zdjęcie

BMW serii 8 concept /BMW
BMW serii 8 concept
/BMW

Artykuł pochodzi z kategorii: Wiadomości motoryzacyjne

magazynauto.pl