BMW X2 - jeszcze jako prototyp

Poniedziałek, 3 października 2016 (15:31)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Bawarczycy planują kolejne rozszerzenie swojej gamy SUVów i crossoverów o zupełnie nowy model - X2.

Zdjęcie

BMW X2 Concept /BMW
BMW X2 Concept
/BMW

X1, X3, X4, X5, X6 - dostrzegacie tutaj lukę? Dostrzegło ją także BMW i pracuje już nad jej uzupełnieniem. Potwierdzeniem tego jest prototyp o wszystko mówiącej nazwie X2 Concept.

Z technicznego punktu widzenia X2 będzie bazowało na najmniejszym crossoverze marki - X1. Największą różnicą będzie tu nadwozie, mające swoją dynamiczną linią przywodzić na myśl samochód typu coupe, podobnie jak robią to X4 oraz X6.

Reklama

Z kolei wnętrze najpewniej zostanie przeniesione bez zmian, ale nie znaczy to, że wystarczy poszukać zdjęcia deski rozdzielczej X1, aby przekonać się co nas czeka w X2. BMW planuje rozpocząć sprzedaż swojego nowego crossovera dopiero w 2018 roku.

Zdjęcie

BMW X2 Concept /BMW
BMW X2 Concept
/BMW

Oznaczać to może, że wykorzystane zostaną podzespoły obecnego X1 po modernizacji. Zarówno więc wygląd wnętrza, jak i oferowane silniki, mogą ulec zmianie. To, czego możemy być pewni, to obecność silników 3-cylindrowych i napędu na przednie koła w najtańszej wersji.

Artykuł pochodzi z kategorii: Wiadomości motoryzacyjne

magazynauto.pl

Zobacz również

  • Volkswagen Caddy California, czyli kamper minimalistyczny

    Caddy California to następca wielofunkcyjnego Caddy Beach, każdy najdrobniejszy szczegół tego samochodu został przemyślany, przeprojektowany i przebudowany na nowo. W ten sposób powstało połączenie... więcej