Citroen C4 (szczegółowo) zaprezentowany

Wtorek, 8 września (13:57)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Zgodnie z założeniami, Citroen przedstawił szczegóły dotyczące nowego C4. Nie była to pełna premiera, ponieważ pierwsze zdjęcia modelu widzieliśmy już wcześniej.

Zdjęcie

Citroen C4 /
Citroen C4
/

Tak jak już pisaliśmy, nowe C4 to tym razem kompaktowy crossover w stylu coupe. Wbrew masywnej sylwetce auto nie jest duże - mierzy 4360 mm długości, 1800 mm szerokości oraz 1525 mm wysokości. Rozstaw jego osi to 2670 mm, a bagażnik ma pojemność 380 l. Samochód  zdecydowanie będzie zwracał uwagę na ulicy, zarówno swoim zadziornym tyłem, jak i dynamicznie wystylizowanym przodem.

Citroen C4

liczba zdjęć: 19

Zdjęcie wnętrza też już widzieliśmy i niewiele więcej tu można dodać. Deska rozdzielcza zdominowana jest przez dwa duże ekrany, a opcjonalnie przed kierowcą może pojawić się jeszcze head-up display (niestety znajdujący się na plastikowej szybce). Miłym zaskoczeniem jest osobny panel klimatyzacji z fizycznymi przyciskami i pokrętłami.

Reklama

Jak na model Citroena przystało, producent podkreśla wyjątkowy komfort, jaki da podróżnym nowe C4. To zasługa między innymi specjalnie przygotowanych foteli (które znamy już z C5 Aircross oraz C4 Cactus, który przez dwa ostatnie lata zastępował klasyczny model C4). Auto standardowo wyposażone jest też w zawieszenie z progresywnymi ogranicznikami hydraulicznymi, wyraźnie poprawiającymi wrażenia z jazdy po nierównych drogach

Pod maską znajdziemy dobrze znane silniki PureTech o mocach 100, 130 oraz 155 KM, dla których alternatywą będą diesle, rozwijające 100 i 130 KM. Zupełną nowością będzie natomiast odmiana elektryczna, korzystająca z motoru o mocy 136 KM i baterii o pojemności 50 kWh. Producent deklaruje, że e-C4 będzie rozpędzać się do 100 km/h w 9,7 s i przejedzie 350 km na jednym ładowaniu.

Zdjęcie

Citroen C4 /
Citroen C4
/

Nowy Citroen C4 pojawi się na rynku jesienią tego roku.

Artykuł pochodzi z kategorii: Wiadomości motoryzacyjne

magazynauto.pl

Zobacz również

  • Lucid Air - elektryczna nowość

    Elektryczna transformacja to szansa zaistnienia dla nowych graczy na arenie motoryzacyjnej. Jednym z nich jest firma Lucid Motors, która za sprawą pierwszego modelu - Lucid Air - zamierza stać się... więcej