Dacia Spring - pierwsza elektryczna

Poniedziałek, 9 marca (12:08)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Dacia dołącza do producentów, którzy będą mieli w ofercie samochody elektryczne. Pierwszy model o napędzie bateryjnym będzie nazywał się Spring i trafi do sprzedaży w przyszłym roku.

Zdjęcie

Dacia Spring /Dacia
Dacia Spring
/Dacia

Francuzi (Dacia należy do Renault) pokazali już prototyp tego pojazdu. Dacia Spring to niewielki miejski samochód o czteroosobowym wnętrzu i pięciodrzwiowym, podniesionym nadwoziu.

Dacia Spring /Dacia

Na razie nie znamy rozwiązań technicznych, wiadomo jednak, że Spring ma mieć 200 km zasięgu (wg normy WLTP). W praktyce będzie to mniej (może około 150 km), ale powinno w pełni wystarczyć, zakładając miejskie przeznaczenie samochodu.

Reklama

Dacia w komunikacie podkreśla, że atutem samochodu, podobnie jak w przypadku spalinowych aut tej marki, będzie przystępna cena.

Producent zakłada, ze Dacia Spring będzie chętnie wybierana nie tylko przez osoby prywatne, ale również firmy carsharingowe. A Renault ma duże doświadczenie na tym rynku - po europejskich miastach jeździ 7800 sztuk elektrycznych pojazdów (Zoe, Kangoo Z.E, Twizy) tego producenta, które dostępne są na zasadzie współdzielenia.

Zdjęcie

Dacia Spring /Dacia
Dacia Spring
/Dacia

Artykuł pochodzi z kategorii: Wiadomości motoryzacyjne

magazynauto.pl

Zobacz również

  • Range Rover Velar w hybrydowej wersji

    Nie jest to face lifting, ale w gamie Velara pojawiło się kilka nowości, z których najważniejszą jest wprowadzenie napędu hybrydowego plug-in. Pojawił się też szereg nowości w wyposażeniu. więcej