Ferrari 488 Pista Spider zaprezentowane

Czwartek, 4 października 2018 (11:15)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Nowy model Ferrari z otwartym nadwoziem jest, podobnie jak poprzednik, samochodem typu coupe-cabrio.

Zdjęcie

Ferrari 488 Pista Spider /Ferrari
Ferrari 488 Pista Spider
/Ferrari

Ferrari dołożyło wielu starań, aby 488 Pista Spider wyglądało niemal identycznie, co wersja coupe. Kiedy rozłożymy metalowy dach zdradza go głównie to, że element wyglądający jak opadająca linia dachu, to tak naprawdę pałąki na klapie pod którą chowa się dach.

Ferrari 488 Pista Spider

liczba zdjęć: 8

Wyróżnikiem wersji Spider może być również przygotowane dla niej wykończenie nadwozia - biały lakier z niebieskimi elementami. Na listę opcji trafiły też 20-calowe felgi, z których każda wykonana jest z jednego kawałka włókna węglowego.

Reklama

Zmian nie znajdziemy natomiast we wnętrzu, a także za plecami podróżnych, gdzie pracuje podwójnie doładowana jednostka V8. Z pojemności 3,9 l krzesze ona 720 KM oraz 770 Nm. Co ciekawe, 488 Pista Spider jest równie szybka w sprincie 100 km/h, co coupe - 2,85 s. Bez zmian jest także prędkość maksymalna, wynosząca 340 km/h. Różnice zauważymy dopiero podczas przyspieszenia do 200 km/h - trwa ono 8 s, a więc o 0,4 s wolniej.

Na poziomie wersji z zamkniętym nadwoziem ma być natomiast prowadzenie, pomimo wyższej o 91 kg masy własnej. Nadal jednak mówimy o całkiem lekkim samochodzie - na sucho waży on 1377 kg.

Zdjęcie

Ferrari 488 Pista Spider /Ferrari
Ferrari 488 Pista Spider
/Ferrari

Artykuł pochodzi z kategorii: Wiadomości motoryzacyjne

magazynauto.pl

Zobacz również

  • Opel Astra zmodernizowany. Coraz bliżej PSA

    Obecna generacja Astry to w pełni konstrukcja własna Opla. Wraz z liftingiem to się jednak zmienia i niekoniecznie jest to zmiana na lepsze. więcej