Fiat E-Ducato - teraz również elektryczny

Wtorek, 16 czerwca (12:22)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Minął rok od prezentacji prototypu E-Ducato, w pełni elektrycznego samochodu stworzonego przez Fiat Professional. Na przestrzeni ostatniego roku, pomimo wszystkich trudności związanych ze światową pandemią, prace nad nowym modelem kontynuowane były za pośrednictwem narzędzi symulacyjnych.

Zdjęcie

Fiat E-Ducato /
Fiat E-Ducato
/

Prace nad E-Ducato to ponad rok badań dokonywanych na trasie oraz analiza danych z ponad 28 tys. samochodów. Pomiary zostały przeprowadzone przez specjalny zespół profesjonalistów na samochodach z silnikami spalinowymi, które pokonały ponad 50 milionów kilometrów, by móc uwzględnić wszystkie zmienne dotyczące sposobu eksploatacji, jak również dynamikę, ładowność i wpływ na środowisko.


Reklama

Ducato Electric oferuje, oprócz kompletnej gamy wersji również modułowe opcje rozmiaru baterii z zasięgiem od 220 do 360 km (w zależności od opcji baterii i sposobu użytkowania). Auto napędza silnik o mocy 122 KM i maksymalnym momencie obrotowym 280 Nm. Prędkość maksymalna ograniczona jest do 100 km/h.

Elektryczne Ducato pozwala przewieźć od 10 do 17 m3 ładunku o wadze do 1950 kg.

Zdjęcie

Fiat E-Ducato /
Fiat E-Ducato
/

E-Ducato jest przygotowywany do wprowadzenia na rynek w najbliższych miesiącach, a zbieranie zamówień na głównych rynkach europejskich rozpocznie się wkrótce.

Zdjęcie

Fiat E-Ducato /
Fiat E-Ducato
/

Artykuł pochodzi z kategorii: Wiadomości motoryzacyjne

Zobacz również

  • Toyota Land Cruiser po drobnym liftingu

    Land Cruiser otrzymuje mocniejszy silnik Diesla o pojemności 2,8 l, system Stop&Start, a także nowe multimedia i systemy bezpieczeństwa czynnego najnowszej generacji. Ponadto na listę opcji... więcej