Ford Explorer wraca do Europy

Czwartek, 4 kwietnia (13:03)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Tej wiadomości nikt się nie spodziewał - po latach nieobecności Explorer wraca na Stary Kontynent.

Zdjęcie

Ford Explorer /Ford
Ford Explorer
/Ford

Na początku tego roku Ford zaprezentował szóstą odsłonę Explorera, która, jak się właśnie okazało, trafi również do Europy. Auto, jak na nasze warunki, ma imponujące rozmiary - ponad 5 m długości, 2 m szerokości i 3-metrowy rozstaw osi. Będzie więc walczyć z największymi SUVami, pokroju Audi Q7 czy Mercedesa GLS.

Ford Explorer 2019

liczba zdjęć: 32

Europejska wersja Explorera w niczym się nie różni od tej na rynek amerykański, ciekawe więc na ile model ten wpisze się w gusta kierowców na naszym kontynencie. Wnętrze natomiast urządzone jest całkiem "europejsko" z dużym, wolnostojącym ekranem o przekątnej 10,1 cala oraz wirtualnymi wskaźnikami (12,3 cala). Zachowano na szczęście trochę przycisków funkcyjnych oraz osobny panel klimatyzacji.

Reklama

Ford Explorer jest dostępny tylko z silnikami benzynowymi, które, według Forda, nie spotkałyby się z zainteresowaniem europejskich klientów w tak dużym aucie. Na szczęście gama przewiduje również odmianę hybrydową i taka właśnie zmierza na nasz kontynent. Nie będzie to niestety wersja tania, ponieważ wykorzystuje ona doładowaną jednostkę V6 o pojemności 3 l i mocy 350 KM. W połączeniu z motorem elektrycznym kierowca do dyspozycji otrzymuje 450 KM. Powinniśmy więc liczyć na świetne osiągi i niekoniecznie niskie spalanie (chyba, że ktoś co chwilę będzie ładował akumulatory z gniazdka - mają pozwolić na przejechanie do 40 km).

Zdjęcie

Ford Explorer /Ford
Ford Explorer
/Ford

Explorer zadebiutuje na europejskim rynku jeszcze w tym roku.

Artykuł pochodzi z kategorii: Wiadomości motoryzacyjne

magazynauto.pl

Zobacz również