Hyundai i30 Fastback zaprezentowany

Piątek, 14 lipca 2017 (11:46)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Dynamicznie wystylizowany liftback to zupełnie nowa wersja nadwoziowa Hyundaia i30, stworzona z myślą o klientach kierujących się emocjami.

Zdjęcie

Hyundai i30 Fastback /Hyundai
Hyundai i30 Fastback
/Hyundai

Czworo bądź pięcioro drzwi, mocno opadająca linia dachu i spojler na tylnej klapie - tak zwykle wyglądają samochody, które zwykło określać się "czterodrzwiowymi" (lub pięciodrzwiowymi) coupe. Do takich właśnie modeli aspiruje nowy i30 Fastback.

Hyundai i30 Fastback

liczba zdjęć: 8

Sylwetce samochodu faktycznie trudno odmówić dynamiki, choć wyraźnie widać, że Koreańczycy nie chcieli ograniczać miejsca nad głowami dla osób siedzących na tylnej kanapie. Sama karoseria Fastbacka jest jednak niższa o 25 mm w porównaniu do hatchbacka, a do tego jego zawieszenie zostało obniżone o 5 mm. Długość modelu to z kolei 4455 mm.

Reklama

Zdjęcie

Hyundai i30 Fastback /Hyundai
Hyundai i30 Fastback
/Hyundai

Auto ma także nieznacznie zmieniony pas przedni, a poruszać się może nawet na 18-calowych felgach (hatchback i kombi najwyżej na 17-calowych). Hyundai wyraźnie starał się, aby Fastback wyróżniał się na tle pozostałych odmian i30.

Zdjęcie

Hyundai i30 Fastback /Hyundai
Hyundai i30 Fastback
/Hyundai

Nic nie zmieniło się natomiast we wnętrzu - wita nas dobrze znana deska rozdzielcza z wolnostojącym ekranem. Podobnie rzecz się ma z jednostkami napędowymi - do wyboru będą doładowane silniki 1.0 T-GDI (120 KM) oraz 1.4 T-GDI (140 KM) oraz diesel 1.6 CRDi (110 KM i 136 KM).

Hyundai i30 Fastback /Hyundai

Hyundai i30 Fastback pojawi się na rynku na przełomie 2017 i 2018 roku.

Artykuł pochodzi z kategorii: Wiadomości motoryzacyjne

magazynauto.pl

Zobacz również

  • Jeep Renegade po liftingu w szczegółach

    Jeep stopniowo dawkował informacje na temat modernizacji swojego najmniejszego modelu. Teraz wiemy już dokładnie na ile zmienił się Renegade. więcej