Infiniti QX30 Concept pokazany w Genewie

Środa, 4 marca 2015 (10:07)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Zapowiedź nowego kompaktowego crossovera od Infiniti.

Zdjęcie

Infiniti QX30 /Newspress
Infiniti QX30
/Newspress

Po wcześniejszych zapowiedziach i pojedynczych zdjęciach, możemy wreszcie zobaczyć QX30 w pełnej krasie. Ten kompaktowy crossover powstał na zmodyfikowanej płycie podłogowej MFA pochodzącej od Mercedesa i dzieli ją, podobnie jak wiele innych elementów, z nadchodzącym hatchbackiem Q30.

Infiniti QX30

liczba zdjęć: 30

Zaprezentowany w Genewie koncept ma 4430 mm długości, 1815 mm szerokości i 1520 mm wysokości. Infiniti celuje zatem w takich konkurentów jak Audi Q3, BMW X1 i Mercedes GLA. Pod jego maską mamy znaleźć "szeroką paletę jednostek napędowych" - czyżby japoński producent zamierzał wprowadzić do gamy nowe silniki? Póki co jedynymi, które mogłyby się znaleźć w QX30 jest 2-litrowy, doładowany benzyniak oraz diesel o pojemności 2.1 litra.

Reklama

Zdjęcie

Infiniti QX30 /Infiniti
Infiniti QX30
/Infiniti

Możemy być natomiast pewni, że auto będzie zdecydowanie wyróżniało się na drodze. Muskularnie i dynamicznie wystylizowany koncept wygląda jakby mógł już jutro wejść do produkcji. Również wnętrze, poza nietypowymi fotelami, wcale nie wygląda zbyt futurystycznie jak na auto produkcyjne.

Zdjęcie

Infiniti QX30 /Infiniti
Infiniti QX30
/Infiniti

Pozostaje mieć nadzieję, że kiedy Infiniti QX30 pojawi się na rynku w przyszłym roku, nie będzie się wiele różniło od widocznego na zdjęciach samochodu.

Zdjęcie

Infiniti QX30 /Infiniti
Infiniti QX30
/Infiniti

Artykuł pochodzi z kategorii: Wiadomości motoryzacyjne

magazynauto.pl
Więcej na temat:Infiniti | Infiniti QX30 | Genewa 2015

Zobacz również