Kia Proceed Concept - inna, niż myślisz

Poniedziałek, 11 września 2017 (16:09)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Model pro_cee'd to trzydrzwiowa wersja kompaktowego hatchbacka, ale tym razem mamy do czynienia z dużym autem z nadwoziem shooting brake.

Zdjęcie

Kia Proceed Concept /Kia
Kia Proceed Concept
/Kia

Gdybyśmy mieli porównać Proceeda Concept do jakiegoś modelu Kii, to z pewnością byłby to nowy Stinger. Model ten pokazał, że Koreańczycy mają chrapkę na klienta szukającego auta o sportowym charakterze i niecodziennej stylistyce. Proceeed wydaje się być kontynuatorem tych aspiracji.

O samym samochodzie niewiele wiadomo. Producent zdradza jedynie, że jest to wizja kierunku, w którym pójdzie stylistyka marki. W komunikacie prasowym czytamy, że to projekt auta, które mogłoby być następcą pro_cee'da - hot hatchem.

Reklama

Zdjęcie

Kia Proceed Concept /Kia
Kia Proceed Concept
/Kia

My jednak nie nazwalibyśmy Proceeda, ani hatchbackiem, ani tym bardziej kompaktem. Kia określa ten koncept również fastbackiem, co trochę kłóci się z przyjętą przez Koreańczyków nomenklaturą - Hyundai fastbackiem nazwał dynamicznie wystylizowanego liftbacka.

Wracamy więc do koncepcji shooting brake. Czegoś, co mogłoby stać się bardziej praktyczną wersją Stingera. Tak zrobił już Mercedes z modelem CLS, a podobno rozważa to także Volkswagen w przypadku Arteona.

Zdjęcie

Kia Proceed Concept /Kia
Kia Proceed Concept
/Kia

Kia Proceed Concept zadebiutuje podczas salonu samochodowego we Frankfurcie.

Artykuł pochodzi z kategorii: Wiadomości motoryzacyjne

magazynauto.pl

Zobacz również