Kolejne modele, które zobaczymy na Wörthersee

Poniedziałek, 11 maja 2015 (17:07)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Grupa Volkswagena opublikowała informacje o następnych samochodach, jakie pojawią się już niebawem na austriackim zlocie.

Zdjęcie

Volkswagen Golf GTI /Volkswagen
Volkswagen Golf GTI
/Volkswagen

Do tej pory dowiedzieliśmy się, że na zlocie nad jeziorem Wörthersee zobaczymy Skody FUNstar, Fabię R5 Combi, Volkswagena Golfa GTI Clubsport oraz Audi TT Clubsport. To jednak nie koniec zapowiedzi atrakcji, jakie czekają fanów aut z grupy Volkswagena.

Zdjęcie

Skoda Fabia Red&Grey Plus /Skoda
Skoda Fabia Red&Grey Plus
/Skoda

Kolejnym konceptem, jaki będzie można zobaczyć, jest następny Golf GTI. Niewiele wiadomo jednak o tym co znajdziemy pod maską tego egzemplarza i na ile różni się on od standardowej wersji tego kompaktowego hot hatcha. Volkswagen poinformował jedynie, że został on przygotowany przez praktykantów, a samo auto, jak można zobaczyć na zdjęciu, pokryto ciekawą kombinacją złotego i ciemnografitowego lakieru.

Reklama

Skoda natomiast przygotowała następną wariację swojej nowej Fabii. Tym razem jest to Fabia Red&Grey Plus, która wyróżnia się białym lakierem z szaro-czerwonym pasem biegnącym przez maskę, dach i klapę bagażnika. Auto otrzymało również czerwone alufelgi (17-calowe) i lusterka, a także sportowe dodatki. Są to przedni i tylny spojler, dyfuzor, poszerzone progi, a także czarny grill. Sportowe akcenty znajdziemy również w środku.

Inną Fabią, jaką zobaczymy na Wörthersee 2015, jest rajdowa wersja R5, która ma na koncie już nawet pierwsze zwycięstwo na Šumava Klatovy Rally. Napędzana jest ona 265-konnym silnikiem 1.6 l z turbosprężarką, a moc na wszystkie koła przekazywana jest za pośrednictwem 5-stopniowej sekwencyjnej skrzyni biegów.

Zdjęcie

Skoda Fabia R5 /Skoda
Skoda Fabia R5
/Skoda

Ostatnim, z do dzisiaj ujawionych modeli, jakie zobaczymy na zlocie Wörthersee 2015, jest Skoda Octavia Combi RS 230. Jak nietrudno się domyślić, chodzi o wzmocnioną do 230 KM, najszybszą wersję Octavii, która do tej pory została zaprezentowana tylko jako liftback. Może ona pochwalić się przyspieszeniem do 100 km/h w 6,8 s i osiągnąć prędkość 247 km/h.

Zdjęcie

Skoda Octavia Combi RS 230 /Skoda
Skoda Octavia Combi RS 230
/Skoda

Artykuł pochodzi z kategorii: Wiadomości motoryzacyjne

magazynauto.pl
Więcej na temat:Volkswagen | Skoda | Wörthersee

Zobacz również