Lamborghini Aventador S - co się zmieniło?

Wtorek, 20 grudnia 2016 (11:05)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Włosi zaprezentowali właśnie zmodernizowaną wersję modelu Aventador - jeszcze mocniejszą i jeszcze agresywniej wystylizowaną.

Zdjęcie

Lamborghini Aventador S /Lamborghini
Lamborghini Aventador S
/Lamborghini

Lamborghini Aventador S to odświeżona wersja supersamochodu obecnego na rynku od 2011 roku. W przypadku auta tak szalonego i rzadkiego, trudno mówić, że zdążyło się już opatrzyć, więc Włosi nie zdecydowali się na radykalne zmiany stylistyki. Nie znaczy to jednak, że trudno rozpoznać zmodernizowanego Aventadora.

Lamborghini Aventador S

liczba zdjęć: 9

Zmienił się chociażby przedni zderzak, który ma teraz inaczej poprowadzone listwy i ułożone wloty - pozwoliło to na poprawę docisku przedniej osi o 130 procent. Z tyłu również przeprojektowano zderzak i kanały powietrzne. Inny jest także dyfuzor, co w sumie pozwoliło zwiększyć docisk o 50 procent.

Lepsze prowadzenie ma zapewniać również tylny spojler, automatycznie ustawiający się w jednej z trzech pozycji oraz zupełna nowość w seryjnym Lamborghini - skrętne tylne koła. Przy okazji zmieniono także tyle zawieszenie - nowe są sprężyny, adaptacyjne amortyzatory, a geometria została zmodyfikowana.

Reklama

Zdjęcie

Lamborghini Aventador S /Lamborghini
Lamborghini Aventador S
/Lamborghini

Lamborghini zdecydowało się także zaprojektować na nowo układ wydechowy. Jest teraz lżejszy, od dotychczas stosowanego, o 20 procent. Zmienił się też wizualnie - teraz w wielkim, centralnie umieszczonym wylocie, kryją się aż trzy rury.

Nowości znajdziemy także pod maską, a właściwie, to za plecami podróżujących. 6,5-litrowy, wolnossący silnik V12 rozwija teraz 640 KM (+ 40 KM w porównaniu z Aventadorem sprzed liftingu). Co ciekawe jednak, nie wpłynęło to na osiągi - sprint do 100 km/h trwa nadal 2,9 s, a prędkość maksymalna wynosi 350 km/h.

Zdjęcie

Lamborghini Aventador S /Lamborghini
Lamborghini Aventador S
/Lamborghini

Pozostałe nowości, to zmienione wirtualne wskaźniki, opony Pirelli P Zero oraz seryjne, ceramiczne hamulce. Lamborghini Aventador S pojawi się na rynku wiosną.

Artykuł pochodzi z kategorii: Wiadomości motoryzacyjne

magazynauto.pl

Zobacz również