Lexus UX Concept - wyjątkowo futurystyczny

Poniedziałek, 3 października 2016 (16:04)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Lexus po raz kolejny stara się zdefiniować pojęcie futuryzmu w odniesieniu do stylistyki samochodu. Tym razem poprzez koncepcyjnego crossovera UX.

Zdjęcie

Lexus UX concept /INTERIA.PL
Lexus UX concept
/INTERIA.PL

Japoński producent bardzo rozsmakował się w ostrych krawędziach i licznych załamaniach, czego efektem są jego współczesne modele, które możemy spotkać na ulicach. Styliści Lexusa muszą więc bardzo się postarać, aby ich prototypy zaskakiwały odważną stylistyką, co po raz kolejny im się udało.

Lexus UX concept jest nie mniej futurystyczny w środku - po otwarciu drzwi (tylne "pod wiatr"), otrzymujemy nieograniczony słupkiem B dostęp do wnętrza , w którym umieszczono nowatorskie fotele kinetic seat. W największym uproszczeniu, składają się one ze szkieletu oraz rozciągniętej na nim siatki, dzięki czemu dostosowują się one do kształtów ciała, a także ruchów, jakie wykonujemy. To wpływa z kolei korzystnie nie tylko na wygodę, ale i na kręgosłupy podróżnych.

Reklama

Zdjęcie

Lexus UX concept /Lexus
Lexus UX concept
/Lexus

Dopełnieniem niezwykłej stylistyki Lexusa UX jest jego deska rozdzielcza, pełna ostrych załamań i linii. Umieszczono na niej dwa ekrany zastępujące lusterka, dwa wyświetlacze służące do obsługi multimediów oraz hologramową kulę, zastępującą tradycyjne wskaźniki.

Zdjęcie

Lexus UX concept /Lexus
Lexus UX concept
/Lexus

Artykuł pochodzi z kategorii: Wiadomości motoryzacyjne

magazynauto.pl

Zobacz również

  • Volkswagen ID.3 już w Polsce

    Na nasze drogi wyjechał właśnie nowy model Volkswagena, który, przynajmniej według słów producenta, ma być prawdziwą rewolucją. Z pewnością nie da się zaprzeczyć, że to auto zaprojektowane według... więcej